טראמפ מכריז על החלטתו לגבי הסכם הגרעין (צילום: רויטרס)
הודף את הביקורת. הנשיא טראמפ | צילום: רויטרס

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הודף את הביקורת: לאחר שדווח כי אמר בדיון סגור על מדיניות ההגירה שהאיטי ומדינות אפריקה הן "מחורבנות", הלילה (שני) אמר הנשיא האמריקני לכתבים כי "אני לא גזען". 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הלילה נפגש טראמפ עם קווין מקארתי, מנהיג סיעת הרוב בבית הנבחרים, והנשיא אמר לכתבים שהגיעו לסקר את הפגישה כי "אני לא גזען - אני האדם הכי פחות גזען שאי פעם תראיינו".

בשישי האחרון דרשו 54 שגרירים ממדינות אפריקה לאו"ם מהנשיא טראמפ לחזור בו מדבריו ולהתנצל. "מגנים את שנאת הזרים והאמירות הגזעניות", אמרו. "אנחנו נחרדים ומגנים את האמירות המקוממות של הנשיא טראמפ", מסרה הקבוצה בהצהרה והביעו את דאגתם מהתנהלות הממשל שלטענתם משמיץ אוכלוסייה שלמה. "מודים לכל האמריקנים שגינו את אמירות הנשיא".

נזקי הוריקן בהאיטי. ארכיון (צילום: רויטרס)
נזקי הוריקן בהאיטי. ארכיון | צילום: רויטרס

גם מועצת זכויות האדם של האו"ם פרסמה גינוי חריף לדברים שיוחסו לטראמפ. "אין שום מילה אחרת שאפשר להשתמש בה חוץ מ'גזענות'", אמר רופרט קולוויל דובר המועצה. "אתה לא יכול לפטור מדינות שלמות כ'מחורבנות' ומשום שהאוכלוסייה אינה לבנה היא לא רצויה".

לאחר הפרסום הכחיש הנשיא שאמר את הדברים: "אף פעם לא אמרתי שום דבר גנאי על האיטי, שהיא כמובן מדינה ענייה ומתוסבכת. יש לי יחסים נפלאים עם האיטי, מעולם אמרתי שייקחו אותם, זוהי בדייה של הדמוקרטים. כנראה צריך להקליט פגישות עתידיות - לצערי אין אמון!".