יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן (צילום: רויטרס, חדשות)
"ירושלים - שער למלחמה או לשלום", אבו מאז | צילום: רויטרס, חדשות

יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, נאם היום (רביעי) בכנס בנושא ירושלים בקהיר והמשיך בקו התוקפני נגד הנשיא האמריקני דונלד טראמפ. "ירושלים יכולה להיות השער לשלום אבל גם השער למלחמה", אמר אבו מאזן. "טראמפ צריך לבחור".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לאחר שבתחילת השבוע ייחל לנשיא טראמפ ש"ייחרב ביתכ", אבו מאזן תקף גם היום את ההחלטה. "ירושלים היא הבירה הנצחית של פלסטין, האמריקנים עושים טעות בהעברת השגרירות", אמר יו"ר הרשות. "ארה"ב איבדה את יכולתה לתווך.

אבו מאזן תקף גם את הפעילות של ישראל בירושלים וטען כי היא פוגעת במכוונת במוסלמים ובנוצרים שבעיר. "אין היום יהודי מכובד בכל העולם שמקבל את מה שהציונים עושים למוסלמים והנוצרים בירושלים", טען.

יו"ר הרשות התייחס לעם הפלסטיני כממשיכיהם של העם הכנעני הקדום שהיה בארץ ישראל. "אנחנו כאן, אנחנו הכנענים כאן אלפי שנים", סיפר. "לא נעצור עד שנחזיר את אדמותינו ותהיה לנו מדינת פלסטין עם ירושלים המזרחית כבירתה".

אבו מאזן המשיך והתייחס לפגישותיו עם הנשיא האמריקני. "מיום שהגעת, כבודו, אני נפגשתי אתך ארבע פעמים ואולי גם ארבע או חמש שיחות טלפון ואני מוכן לעשות אתך עסקה", אמר יו"ר הרשות. "אז יש עסקה ואין מי שיקבל אותה. לא נשלם לפלסטינים כי הם הפסיקו את המשא ומתן. אנחנו הפסקנו את המשא ומתן? איזה משא ומתן היה?!".

יו"ר הרשות המשיך וטען כי הסכמי אוסלו למעשה מבוטלים. "הסכם אוסלו נגמר, ישראל גמרה אותו", טען אבו מאזן. "כל משא ומתן עתידי יהיה רק בחסות בינ"ל, לא בחסות ארצות הברית".