לא הורשתה להתחרות. סמוילובה
הזמרת הרוסייה. לא תיכנס לאוקראינה | צילום: YOUTUBE

המלחמה בין רוסיה לאוקראינה מגיעה גם לבמה עם החלטה חסרת תקדים: רשויות הביטחון של אוקראינה הודיעו היום (רביעי) על החלטתם לאסור את כניסתה של נציגת רוסיה לאירוויזיון שייערך בקייב בעוד כחודשיים - זאת עקב כך שהזמרת הופיעה בשטח חצי האי קרים, שסופח על ידי הרוסים. בשבוע שעבר דווח על כוונתם זו - וכעת נראה שמדובר בהחלטה רשמית.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

למעשה, מדובר בהפרה של החוק האוקראיני - ועקב כך, לא תתאפשר כניסתה של הנציגה הרוסית לאוקראינה, שמארחת השנה את תחרות הזמר. "שירותי הביטחון של אוקראינה אוסרים על אזרחית הפדרציה הרוסית, יוליה סמוילובה, להיכנס למדינה לתקופה של שלוש שנים", כתבה הדוברת אולנה גיטליאנסקה, בדף הפייסבוק של הסוכנות.  

לפני כשבועיים בחרה רוסיה בזמרת יוליה סמוילובה, המרותקת לכסא גלגלים, לייצג אותה בשלב חצי הגמר של התחרות. באוקראינה גילו שהזמרת הופיעה לפני כשנתיים בחצי האי קרים - שטח אוקראיני שרוסיה סיפחה, מה שהוביל למשבר הנוכחי.

המלחמה מגיעה לבמה
השטח במחלוקת מוביל גם למשבר אמנותי | צילום: חדשות 2

איגוד השידור האירופי, EBU, שאמון על הפקת התחרות ושידורה מדי שנה, מסר כי לא יתערב בסוגיה - וכי ההחלטה האם לאפשר לזמרת הרוסייה להשתתף באירוויזיון שייערך באוקראינה, תלויה אך ורק בשלטונות אוקראינה. עם זאת, הבהירו שם כי הם מצפים שכל המדינות שנרשמו לתחרות יוכלו להשתתף בה.