זעזוע בגרמניה: ראשת העיר קלן שבגרמניה הורתה למשטרה המקומית לפתוח בחקירה לאחר ש-80 נשים בעיר הרביעית בגודלה במדינה התלוננו על שורה ארוכה של הטרדות מיניות בחגיגות השנה האזרחית החדשה. על פי החשד, מדובר במקרים שאירעו בתחנת הרכבת המרכזית של העיר ושבהם היו מעורבים לא פחות מ-1,000 צעירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מפקד המשטרה העירונית, וולפגנג אלברס, כינה את המעשים "ממד חדש לחלוטין של פשע". לטענתו, המעורבים היו בעלי חזות ערבית או צפון אפריקנית. לפחות אישה אחת נאנסה ועשרות נשים אחרות התלוננו על הטרדות מיניות מסוגים שונים. בין המתלוננות ישנה גם מתנדבת במשטרת גרמניה.

תושבי קלן כבר יודעים היטב שבמהלך אירועי השנה האזרחית החדשה, אזור הקתדרלה העירונית הופך למסוכן במיוחד עקב פעילותם של הגנבים והכייסים. כעת גרמניה מזועזעת מהידיעות על שורת ההטרדות המיניות שאירעו בתחנת הרכבת בעיר.

מחקירה ראשונית עולה שההתקפות בוצעו באופן מאורגן. כ-1,000 צעירים הגיעו לתחנה בקבוצות גדולות, לכאורה במטרה להטריד מינית עוברות אורח. העובדה המטרידה היא ששוטרים רבים נפרשו מחוץ לתחנה המרכזית במהלך חגיגות הסילבסטר, ובכל זאת לא הצליחו לזהות את התקיפות המיניות.

כמו כן, בקלן חוששים שישנן נשים רבות שהוטרדו אך נמנעו מלהגיש תלונה במשטרה. "ההתקפות היו מפלצתיות", אמרה ראשת עיריית קלן, הנרייט רקר. "אנחנו לא יכולים להרשות לזה להפוך לאזור של פורעי חוק. אנחנו לא נסבול את ההתקפות המתועבות האלה. כל האחראים חייבים לתת את הדין".