ארכיון (צילום: ap)
ארכיון | צילום: ap

אזרחי צרפת עדיין לא התאוששו מהטרגדיה שהנחית עליהם גל הטרור בשבוע שעבר, והיום (שישי) הם התבשרו על אירוע נוסף של חטיפת בני ערובה במדינה. בשעות הצהריים אדם חמוש שנכנס לסניף דואר בעיר סמוכה לפריז וחטף שלושה בני ערובה, ששוחררו כעבור מספר שעות על ידי שירותי הביטחון. ההערכות במדינה הן כי הפעם לא מדובר באירוע טרור על רקע דתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כוחות המשטרה הגדולים שהוזעקו למקום עצרו את החשוד, המוכר למשטרה מהתחום הפלילי. ה"ליברסיון" טוען כי החוטף דיבר עם בני הערובה על שברון לב ואהבה נכזבת.

גל מעצרים בפריז, ברלין ובריסל

בשעות הלילה והבוקר אירע גל מעצרים ונרשמה כוננות שיא ברחבי אירופה, פחות מיממה לאחר הפשיטה העקובה מדם על תא טרור במזרח בלגיה. 27 חשודים בסיוע לטרור נעצרו במהלך הלילה והבוקר בפריז, ברלין ובריסל. מקור ביטחוני מערבי אמר ל-CNN כי ברחבי היבשת ישנם 20 תאי טרור המוגדרים "רדומים", אך מוכנים להוציא לפועל פיגועים בכל רגע.

3 נעצרו בפשיטה של משטרת גרמניה (צילום: רויטרס)
דיווח: 20 תאי טרור נחשפו באירופה | צילום: רויטרס

לדברי איש המודיעין המערבי ששוחח עם CNN, תאי הטרור כוללים בין 120 ל-180 פעילים שמתכננים להוציא לפועל פיגועים בצרפת, גרמניה, בלגיה והולנד. במהלך הלילה עצרה משטרת צרפת 12 חשודים ב"סיוע לוגיסטי" למחבלים מפריז. הבוקר נסגרה תחנת רכבת גדולה בעיר ופונתה מיושביה עקב חשש לפצצה במקום.

גם בגרמניה נערך מבצע נרחב בניסיון לאתר תאי טרור ובשעות הבוקר פשטו מאות שוטרים על 11 מוקדי טרור בבירה ברלין. שני בני אדם, שחשודים כי עסקו בגיוס לוחמים לדאע"ש בסוריה, נעצרו.