ירי בצרפת, ארכיון
כלי נשק רבים נמצאו בדירה | צילום:

שישה ימים לאחר הפיגוע במרכול הכשר בפריז בו נרצחו ארבעה יהודים, פשטה הלילה (חמישי) המשטרה על דירה בפרברי בירת צרפת, שעל פי החשד שימשה את המחבל, אמדי קוליבאלי, כשבוע לפני שביצע את הרצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הפשיטה על הבית אותרו כלי נשק רבים ומתקדמים, ובמשטרה מאמינים כי קוליבאלי שכר את המקום על מנת שישמש לו דירת מסתור. החוקרים סבורים כי הממצאים בדירה יסייעו לאתר את חשוד נוסף, רביעי במספר, במעורבות בגל הטרור האחרון שפקד את צרפת.

על פי הדיווח בעיתון "לה-פריזיאן", הבית שאותר נמצא בעיירה ג'נטילי מדרום לפריז, אותו שכר קוליבאלי לפני כשבועיים. גורמים במשטרה הצרפתית סרבו לומר מה שנתגלה בתוך הדירה, אך לפי הדיווחים הבלשים מצאו שם קטנוע שייתכן ויעזור להם לזהות את החשוד הרביעי בחוליית הטרור, שככל הנראה סייע לקוליבאלי להוציא את הפיגוע לפועל.

המחבל לצד עובדי המרכול (צילום: דיילי מייל)
קוליבאלי מתבצר במרכול הכשר | צילום: דיילי מייל

"במסגרת החקירה עלו שמות של אנשים מסוכנים ביותר", אמר דובר משטרת צרפת כריסטוף קרפין. "בין החשודים גם גברים וגם נשים. אנחנו נמצאים במלחמה אמיתית".

אמש נחשפו לראשונה תמונות שצולמו במצלמות האבטחה של ה"היפר כשר" בזמן שקוליבאלי החזיק בבני הערובה. בתצלומים, שפורסמו לראשונה ב"דיילי מייל" הבריטי, נראה החוטף לצד העובדים בזמן שחלק מהקונים מצטופפים בפינה בחשש לחייהם.

על פי דיווחים בכלי התקשורת הצרפתית, המשטרה עקבה במשך שעות אחר המחבל באמצעות קו טלפון שהושאר פתוח וגם באמצעות מצלמות האבטחה במקום. כאשר זיהו השוטרים כי קוליבאלי החל להתפלל, הם פרצו פנימה וירו בו למוות.

בני הערובה בסופר הכשר (צילום: דיילי מייל)
בני הערובה בסופר הכשר | צילום: דיילי מייל

בפיגוע נרצחו ארבעה אזרחים צרפתים - יוהן כהן, פרנסואה מישל סעדה, יואב חטב ופיליפ ברהם - שהובאו שלשום למנוחות בירושלים.