המחבל לצד עובדי המרכול (צילום: דיילי מייל)
המחבל לצד עובדי המרכול | צילום: דיילי מייל

מבט מבפנים לזירת הרצח: חמישה ימים לאחר הפיגוע במרכול הכשר, נחשפות הערב (רביעי) לראשונה תמונות שצולמו במצלמות האבטחה של ה"היפר כשר" בזמן שהמחבל החזיק בבני הערובה. בתצלומים, שפורסמו לראשונה ב"דיילי מייל" הבריטי, נראה החוטף אמדי קוליבאלי לצד העובדים בזמן שחלק מהקונים מצטופפים בפינה בחשש לחייהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי דיווחים בכלי התקשורת הצרפתית, המשטרה עקבה במשך שעות אחר קוליבאלי באמצעות קו טלפון שהושאר פתוח וגם באמצעות מצלמות האבטחה במקום. כאשר זיהו השוטרים כי קוליבאלי החל להתפלל, הם פרצו פנימה וירו בו למוות.

בני הערובה התחבאו בפינה (צילום: דיילי מייל)
בני הערובה התחבאו בפינה | צילום: דיילי מייל

בפיגוע נרצחו ארבעה אזרחים צרפתים - יוהן כהן, פרנסואה מישל סעדה, יואב חטב ופיליפ ברהם - שהובאו אתמול למנוחות בירושלים

העובדים נחשפו מול מצלמות האבטחה (צילום: דיילי מייל)
העובדים נחשפו מול מצלמות האבטחה | צילום: דיילי מייל

שלשום התפרסמו התמונות שצילמו בני הערובה, בזמן שהסתתרו בחדר הקירור, כאשר המחבל לא ידע על קיומם. בתמונות נראים ארבעה מבני הערובה יושבים על קרטוני האספקה למרכול בתוך המקרר שבקומה התחתונה, כשהם מודאגים ומתוחים מאוד.

שרה, אחת הנשים שבמרתף, החזיקה בידיה את תינוקה הקטן, נוח בן ה-11 חודשים. השניים תועדו כעבור כמה שעות מחולצים מהמרכול, לאחר שכוחות הביטחון הצרפתיים פרצו למקום וירו למוות במחבל. שרה הניקה את בנה הקטן על מנת שלא ישמיע רעש ויבכה, כדי שלא יתגלו.

בני הערובה בסופר הכשר (צילום: דיילי מייל)
המחבל חוסל לאחר שהתחיל להתפלל | צילום: דיילי מייל

"התחבאנו במקרר. אם היינו עולים בחזרה, היה טבח"

משמאל, מסתכל למצלמה, נראה רודי חדד, בן הערובה שהעניק בסוף השבוע ריאיון בלעדי לחדשות 2, וסיפר על רגעי האימה בתוך המקרר, כשבקומה למעלה, טובח המחבל בבני הערובה האחרים. "ירדנו למטה וניסינו לסגור את עצמנו בתוך המקררים", סיפר חדד. "נשארנו 5-10 דקות בתוך המקררים ואז אישה ירדה ואמרה לנו: 'אם אתם לא עולים חזרה אז הוא יהרוג את כולנו'".

חלק מבני הערובה בתוך המקרר
בני הערובה בתוך המקרר בזמן הפיגוע | צילום:

"נשארנו למטה וסגרנו את עצמנו בתוך המקרר. כמה דקות לאחר מכן כששוב האישה ירדה כדי להגיד לנו לעלות שאלתי אותה האישה כמה מחבלים יש למעלה והיא אמרה שיש רק אדם אחד", שחזר את רגעי האימה בתוך המרכול, "המחבל לא שמע אותנו כי התחבאנו כולנו בעומק המרתף".