עהד תמימי, בסך הכל בת 9, "כיכבה" בסרטון פרובוקציה שהופץ בתחילת נובמבר האחרון - אז נראתה בועטת, יורקת ומקללת חיילי צה"ל בכפר נבי סלאח, שמצדם גילו איפוק ולא הגיבו על הדברים. אותה הופעה בוטה הפכה אותה לא רק לגיבורה בשטחים - אלא גם הרחק מעבר לגבולות הקו הירוק: היא הוזמנה לאנקרה על ידי ראש ממשלת טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, קיבלה ממנו פרס - ואף סעדה עמו ארוחת בוקר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בריאיון מיוחד לחדשות 2 סיפרה תמימי על המעמד שלו זכתה - וגם על תכניותיה לעתיד. "ארדואן שאל אותי למה הלכתי להפגין נגד החיילים, ואמרתי לו שזה בגלל שהם עצרו את אבא שלי ואת אחי ושהתעמתתי איתם כי הם באו לאדמה שלי ולארץ שלי. הוא נתן לי את הפרס כי לא פחדתי מהחיילים, התקרבתי אליהם והברחתי אותם. זכיתי לפרס הזה כי הייתי אמיצה".

עוד לפני שהגישה לארוחת הבוקר המיוחדת, זכתה תמימי להערכה בכל רחבי טורקיה - והעניקה ריאיונות לרבים מבין כלי התקשורת המקומיים.

מתראיינת לטלוויזיה הטורקית (צילום: חדשות 2)
מתראיינת לטלוויזיה הטורקית | צילום: חדשות 2

באחד מהם נשאלה מה תבקש מארדואן כשתזכה לפגוש אותו והשיבה: "אדרוש ממנו לעמוד לצד הפלסטינים, להחרים את ישראל ולעזור לנו לשחרר את האסירים".

"תחשבו מה עשיתם לה". האם (צילום: חדשות 2)
"תחשבו מה עשיתם לה". האם | צילום: חדשות 2

בישראל ראו בתקרית כולה פרובוקציה מתוכננת, אבל נראמין תמימי, אמה של עהד שתיעדה במצלמתה את העימות בינה לבין החיילים, דחתה זאת על הסף. "תחשבו על הילדה הזאת", היא אמרה - והסבירה: "כל הדברים שעשיתם לה גרמו לה להתעמת עם החיילים ולאבד את הפחד. זה מה שמפחיד כאן".

עבור עהד, אותו עימות לא היה אירוע חד-פעמי - אלא רק תחילת המאבק. "אם מחר אראה חיילים פעם נוספת בנבי סלאח בוודאי שאלך לקלל אותם, מכיוון שהם הגיעו שוב לאדמה שלי. זה לא משנה אם הם יעשו לי משהו או לא - אני אמשיך אמשיך לעמוד מולם עד שאגרש אותם מפלסטין. אמשיך לעשות זאת ולא אפסיק עד שפלסטין תשוחרר".