פרובוקציה לעיני המצלמה: בתיעוד שהועלה ליו טיוב נראית ילדה פלסטינית בת 10 כשהיא מנסה להתגרות בחייל צה"ל מול המצלמה בהפגנה הפלסטינית השבועית למרגלות נבי סאלח ביום שישי האחרון. למרות ניסיונותיה להלהיט את הרוחות, החיילים נשארו מאופקים. במהלך הסרטון שצבר כבר אלפי צפיות ברשת החברתית, הילדה במשך 5 דקות מקללת את החייל ויורקת עליו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לאן לקחתם אותם? אתה בוגד, אני יודעת שאתה מדבר ערבית. יש לנו חיילים יותר חזקים מהחיילים שלך. אני שוברת לך את הראש", צעקה הפלסטינית. "תשמור על אמא שלך במקום להתעמת עם ילדים קטנים. אתה בוגד והורג אנשים כדי לקבל כסף מהכלבים", אמרה וירקה על אחד החיילים.

אותה ילדה העמידה את חיילי צה"ל באור בעייתי בחודש אוגוסט 2012 בסרטון שהועלה לרשת וערר סערה גם כן. בסרטון הנוכחי ניתן לראות את אמה של הילדה מדרבנת אותה לצעוק על החיילים לעיני מצלמות רבות שניסו לעורר פרובוקציה.

בצה"ל מנחים כל העת את החיילים לשמור על איפוק ומסבירים להם שבמצבים רבים הם מצולמים בסרטונים על ידי פעילים שונים. מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "כוחות צה"ל פועלים תחת קווים מנחים של איפוק וריסון לצד נחישות להכלת הפרות סדר, ופיזורן במידה והינן אלימות ובלתי חוקיות".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של "שש עם" בחדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.