לפחות אדם אחד נהרג היום בהפגנות אלימות במספר מוקדים בבירת אירן, טהרן. יריות שנורו מבניין בנמצא בשליטת תומכי אחמדינג'אד הרגו כאמור לפחות מפגין אחד ופצעו נוספים. הראשונים שדיווחו על היריות היו מפגינים תומכי מוסאווי - דרך האתר "טוויטר".

קבוצת מפגינים עם מיכלי דלק ניסו להבעיר את המבנה ממנו נורו היריות. מי שירה הם ככל הנראה קבוצת פעילים פוליטיים הקשורים למשמרות המהפכה של אירן. קבוצת תומכי מוסאווי ניסתה גם להיכנס לבניין ועליהם שוב פתחו באש מבפנים.

יריבו של נשיא אירן, חוסיין מוסאווי, הופיע היום בהפגנה המונית במרכז טהרן לראשונה מאז הבחירות בסוף שבוע שעבר. הרפורמיסט הופיע מול מאות אלפי תומכים, כך על פי הדיווחים בטלוויזיה הפרסית. הוא אמר כי הוא "מוכן ללכת לבחירות נוספות".

מוסאווי: לא נקבל את תוצאות הבחירות

על פי הדיווח, מוסאווי עבר בין ההמון שזעק את שמו ב"שדרות ההפיכה" בבירה האירנית, ואמר שלא יקבל את תוצאות הבחירות. גם רעייתו קראה אתמול להמשך התנגדות לתוצאות הבחירות ולשביתה כללית באירן.

רשתות האינטרנט והטלוויזיה האירניות מדווחות היום על כוונת משרד המשפטים האירני לחקור את טענותיו של מוסאווי בנוגע לבחירות.

המפגינים נושאים שלטים נגד אחמדינג'אד וקוראים "מוות לדיקטטור". כריסטיאן אמנפור, כתבת CNNשנמצאת בהפגנה דיווחה כי המפגינים טוענים שהם "לא מתכוונים לעזוב את הכיכר עד שלא יתפרסמו נתוני ההצבעה". 

בחירות באירן - סיקור מיוחד:

אחמדינג'אד: העולם צריך ללמוד מאיתנו דמוקרטיה

נאום הניצחון: "עיני העולם נשואות אל אירן"

מהומות אלימות בטהרן אחרי התוצאות הרשמיות

אירן החליטה כבר בסיבוב ראשון: אחמדינג'אד

יהודי אירן רוצים נשיא שיביא את השלום