פעילי אל קאעידה, ארכיון (צילום: רויטרס)
חמושים קיצוניים בעירק, ארכיון | צילום: רויטרס

בעוד ארגוני טרור וג'יאהד קוראים ללחימה עזה בישראל על רקע האירועים האחרונים - ארגון דאעש, השולט בעירק ובחלקים נרחבים של סוריה, ומאיים לפלוש למדינות נוספות כדי להטיל בהן את מרותו - משמיע הערב (ב') הארגון צפירת הרגעה זמנית כלפיי ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתשובה לשאלות שעלו ברשת לגבי הימנעות הארגון מלחימה בישראל, בעוד לחימת הארגון בעיראק ובסוריה הולכת וגוברת, ענה דובר דאעש בהודעה מטעמו בטוויטר כי "התשובה הגדולה מכל לשאלה הזו נמצאת בקוראן, שם מדבר אללה על האויב הקרוב - אלו המוסלמים שהפכו לכופרים- שכן הם מסוכנים יותר מאלו שמלכתחילה היו כופרים".

"יש תשובה נוספת שנותנת עדיפות ללחימה במי שהפכו כופרים על פני כיבוש ירושלים", המשיך דובר הארגון והסביר. "ירושלים לא תשוחרר עד שניפטר מעובדי אלילים כמו המשפחות העשירות וכלי המשחק שמונו על ידי השלטון הקולוניאלי ושולטות בגורל העולם האיסלאמי".

מנהיג דאע"ש כפי שתועד ב (צילום: חדשות)
אלבגדדי , ראש ארגון דאעש | צילום: חדשות

בבית הלבן הביעו חשש: התרחבות של דאעש תגרור את ישראל לעימות

בשבוע שעבר התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לסכנה הטמונה בהתחזקות ארגון דאעש. בכנס המכון למחקרי ביטחון לאומי אמר נתניהו כי "המחנה השיעי בהנהגת אירן והמחנה הסוני בהנהגת אל קאעידה ודאעש הם אויבים מרים שלנו, אבל הם גם אויבים של אחרים. עלינו לעצור את נחשולי הטרור שעשויים להגיע ממזרח ועד למרכזי הערים".

דבריו של נתניהו באים על רקע הערכה של מקור בבית הלבן, לפיה מתקפה של ארגון דאעש, שכבר היום שולט ברוב חלקי צפון ומערב עירק על ממלכת ירדן עלולה להכניס לעימות גם את ישראל, אחרת ישראל תעמוד מול ארגון טרור קיצוני לכל אורך גבולה המזרחי.

"מלך ירדן יבקש סיוע מישראל וארה"ב במצב בו הוא ירגיש מאויים", אמרו בוושינגטון והסבירו כי במקרה שארגון דאעש יצליח לשלוט ברוב שטחי עירק וסוריה, הוא לא יסתפק בכך ויפנה לתקוף את ירדן, מה שיגרום גם לארצות הברית להיגרר לתסבוכת הנוכחית במזרח התיכון.