האם נקבעה "שעת ה-ש'" בלבנון? טיוטת כתב האישום של ועדת החקירה בפרשת חיסולו של ראש ממשלת לבנון לשעבר, רפיק אל-חרירי, תוגש לבית הדין הבינלאומי בהאג כבר ביום שני הקרוב - כך מאשר הערב שר העבודה הלבנוני בראיון לכלי תקשורת מקומי. עוד קודם לכן, כבר מחר בערב, צפוי לנאום מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה ולהתייחס להתפתחויות האחרונות במדינה.

"טיוטת כתב האישום תוגש בתוך 72 שעות", אמר הערב שר העבודה הלבנוני בוטרוס חרב. "קיבלנו אישור לכך מבית הדין בהאג". דבריו באים לאחר הדיווח הבוקר בעיתון הלבנוני "א-נהאר", לפיו הטיוטה אכן תוגש עד יום שני השבוע.

בתוך כך, דווח היום ברשת "אל-מנאר" של חיזבאללה, כי מזכ"ל הארגון, חסן נסראללה, צפוי להתייחס להתפתחויות הדרמטיות במדינה בימים האחרונים, בנאום מיוחד שיישא ממקום מחבואו בלבנון. נסראללה צפוי לשאת דברים בשעות הערב, ולבנון כולה ממתינה למוצא פיו של האיש שהפיל במו ידיו את ממשלתו של סעד חרירי.

אתמול חזר חרירי, מי שמכונה כעת "ראש ממשלת המעבר", ללבנון, לאחר שסיים את מסע פגישות החירום שלו בצרפת ובטורקיה. בשעות הערב כינס מסיבת עיתונאים מיוחדת בה לא ניכר חששו מההפיכה שבוצעה במדינה, בדיוק בזמן שנועד עם נשיא ארצות הברית ברק אובמה בבית הלבן, השבוע.

אתמול המשיכו בחיזבאללה בהצהרות הלוחמניות באשר לפניה של הממשלה הבאה בלבנון. "חיזבאללה ותומכיו הם שיקבעו מי יהיה ראש הממשלה הבא, רק אם עמדותיו יתאמו לאלו של דרך ההתנגדות הלאומית", אמר יו"ר סיעת חיזבאללה בפרלמנט, מוחמד רעד. 

בכירים בסוריה: "מעדיפים להרחיק את חרירי"

חרירי עם ארדואן, אתמול (צילום: רויטרס)
חרירי עם ארדואן, אתמול | צילום: רויטרס

ובינתיים גם תגובה סורית ראשונה לדרמה הפוליטית בלבנון. גורמים בארמון הנשיאות בדמשק אמרו אתמול לעיתון "אל-חיאת" היוצא לאור בלונדון כי "הם מעדיפים להרחיק את סעד אל-חרירי מראשות הממשלה".

בעקבות כשלונה של היוזמה הסעודית-סורית המשותפת, שניסתה למצוא פתרון שישקיט את הרוחות לקראת פרסום דוח ועדת החקירה לרצח רפיק אל-חרירי, אומרים אותם גורמים סורים בכירים כי יש להמשיך ולנסות למצוא פיתרון למצב שנוצר - אם כי לא לכלול בו את חרירי ואנשיו.

בימים האחרונים, מאז התפטרות שרי חיזבאללה שהובילה להפלת הממשלה בלבנון, פנה חרירי בין השאר גם לנשיא סוריה בשאר אסד בניסיון לקבל ממנו תמיכה. אסד אמר בשיחות סגורות לחרירי ולמנהיגים נוספים באיזור כי "אין בכוונתו להתערב בענייניה הפנימיים של לבנון".

הוטס לטיפול בטהרן? נסראללה (צילום: חדשות 2)
נסראללה. ינאם מחר בערב | צילום: חדשות 2
משבר בלבנון - סיקור מיוחד:

פרשנות: נסראללה רוצה להשפיל את חרירי

חיזבאללה הפיל את ממשלת לבנון

הצפי: שיתוק שלטוני מוחלט בלבנון

שמות כל החשודים בחיסול

רפיק אל-חרירי: המיליארדר שהפך לראש ממשלה

פותחים יומן: כך התנהלה חקירת חיסולו של חרירי

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק