יו"ר הרשות הפלסטינית לא שוחרר מבית החולים אך נמסר כי מצבו טוב: אבו מאזן, שאמור היה להשתחרר לביתו הלילה (בין שני לשלישי) לאחר שהתאשפז בסוף השבוע בבית חולים ברמאללה, יישאר שם יומיים נוספים, כך מסרו גורמים מבית החולים. בתקשורת הפלסטינית פורסמו תמונות שלו מבית החולים, במטרה להפריך את השמועות על הדרדרות במצבו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"דלקת הריאות התגלתה בסדרת הבדיקות שעבר אבו מאזן לאחרונה והבדיקות מראות התאוששות והרופאים אמור שכדאי לו להישאר להשגחה", אמר הערב ג'יבריל רג'וב, חבר הוועדה המרכזית של הפתח. "הנשיא ממשיך להיות מתודרך בכל הנושאים ולעבוד גם מבית החולים. עדכנתי אותו בנושאים החשובים ביותר ואין שום סכנה לחייו, הוא טרוד מהנושא של הסכם הפיוס ומקווה לסיים את הקריירה שלו רק כשתוקם המדינה הפלסטינית".

אבו מאזן בבית החולים
"מצבו הולך ומשתפר" | צילום: מתוך התקשורת הפלסטינית, חדשות

בתקשורת הפלסטינית דווח הערב כי מצבו הרפואי ממשיך להשתפר והוא צפוי להשתחרר רק בעוד יומיים. עוד דווח כי עבאס שוחח עם נשיא מצרים א-סיסי בטלפון: אבו מאזן הרגיע את א-סיסי ואמר לו שמצבו בסדר, שאיחל לו החלמה מהירה. בכיר הרשות סאיב עריקאת דיווח כי "הנשיא נמצא במצב טוב וממשיך לעבוד גם בבית החולים".

מוקדם יותר הערב ביקר אותו ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) ויצא מעודד מבית החולים ברמאללה. טיבי מסר עדכון על מצבו: "אני מעריך שישהה בביה"ח עוד כמה ימים, שהיתי כשעה יחד עם אבו מאזן אחרי ארוחת האפטאר", אמר טיבי לחדשות. "מצבו השתפר מאוד היום. הוא סובל מדלקת ריאות ומקבל אנטיביוטקה דרך הווריד". טיבי הוסיף כי החום של אבו מאזן ירד והוא עמד על רגליו והסתובב במסדרונות: "התהלכנו יחד בפרוזדור המחלקה. שוחחנו על נושאים מדיניים רבים. יש צורך באשפוזו עוד מספר ימים עד לסיום הטיפול".

אבו מאזן פונה אתמול לבית החולים ברמאללה, זו הפעם השלישית תוך שבוע. בכיר בבית החולים "אל-איסתישארי" ברמאללה אמר אתמול לסוכנות הידיעות רויטרס כי מצבו של אבו מאזן אינו קשור לניתוח שעבר באוזנו, והעריך כי שחרורו קרב. "הוא קיבל אנטיביוטיקה לטיפול בדלקת באזור החזה", אמר המקור האנונימי. קודם לכן אחד מיועצי בית החולים ברמאללה אמר כי תוצאות הבדיקות שבוצעו עם הגעתו של אבו מאזן הן טובות וסיפר כי בריאותו של המנהיג "מעודדת".

ארגון אש"ף הודיע בחשבון הטוויטר שלו כי בכיר הרשות סאיב עריקאת ביקר את עבאס בבית החולים ודיווח: "בריאותו של נשיא הרשות טובה" מלשכתו של מחמוד עבאס נמסר כי הוא הגיע כדי לעבור בדיקות לאחר ניתוח שעבר באוזנו, והוסיפו כי מצבו "מניח את הדעת".

אין תמונה
טיבי והרופאים בבית החולים

בכיר ברשות סיפר כי הרופאים ייעצו לאבו מאזן לשוב לבית החולים לאחר שסבל מחום גבוה: הבכיר, שהתראיין באופן אנונימי, העריך כי אוזנו של עבאס ככל הנראה לא החלימה לחלוטין - ולכן נמדדה עלייה חדה בחום הגוף.

מצבו הבריאותי של אבו-מאזן רופף כבר מספר שנים, והוא נזקק למספר טיפולים רפואיים שונים. כך, למשל, בסוף 2016 הובהל לבית החולים ועבר צנתור. עם זאת, רופאיו שבים ומתעקשים בכל פעם כי מצבו הבריאותי תקין. גם בחודש פברואר האחרון אושפז בארה"ב, במהלך נסיעתו למועצת הביטחון באו"ם, לצורך בדיקות רפואית.