"הרשות הפלסטינית תשלם ביוקר" (צילום: רויטרס, חדשות)
צילום ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן פונה היום (ראשון) לבית החולים ברמאללה, זו הפעם השלישית תוך שבוע. אמש הגיע לבית החולים לקבלת את תוצאות ההליך הרפואי שעבר בשבוע שעבר באוזנו, אולם טרם ידוע מדוע פונה היום. מבית החולים נמסר כי "מצבו טוב".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מלשכתו של מחמוד עבאס נמסר כי הוא הגיע כדי לעבור בדיקות לאחר ניתוח שעבר באוזנו, והוסיפו כי מצבו "מניח את הדעת". אחד מיועצי בית החולים ברמאללה אמר כי תוצאות הבדיקות שבוצעו עם הגעתו של אבו מאזן הן טובות וסיפר כי בריאותו של המנהיג "מעודדת".

בכיר ברשות סיפר כי הרופאים ייעצו לאבו מאזן לשוב לבית החולים לאחר שסבל מחום גבוה: הבכיר, שהתראיין באופן אנונימי, העריך כי אוזנו של עבאס ככל הנראה לא החלימה לחלוטין - ולכן נמדדה עלייה חדה בחום הגוף.

בדרך לקריסה? אבו מאזן (ארכיון) (צילום: רויטרס, שי פרנקו, רויטרס)
סיבת ההגעה לביה"ח: חום גבוה | צילום: רויטרס, שי פרנקו, רויטרס

כאמור, מדובר בפעם השנייה ביממה האחרונה בה מגיע המנהיג הפלסטיני לבית החולים. בסוכנויות הידיעות הפלסטיניות נטען כי הביקור השלישי של אבו מאזן בבית החולים בתוך שבוע הוא לצורכי מעקב בעקבות הניתוח באוזנו.

מצבו הבריאותי של אבו-מאזן רופף כבר מספר שנים, והוא נזקק למספר טיפולים רפואיים שונים. כך, למשל, בסוף 2016 הובהל לבית החולים ועבר צנתור. עם זאת, רופאיו שבים ומתעקשים בכל פעם כי מצבו הבריאותי תקין. גם בחודש פברואר האחרון אושפז בארה"ב, במהלך נסיעתו למועצת הביטחון באו"ם, לצורך בדיקות רפואית.