בדרך לקריסה? אבו מאזן (ארכיון) (צילום: רויטרס, שי פרנקו, רויטרס)
מחלוקת על סיבת ההגעה | צילום: רויטרס, שי פרנקו, רויטרס

"מצבו של הראיס טוב": יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, שאושפז היום (ראשון) בבית חולים ברמאללה - בפעם השלישית תוך שבוע - צפוי להשתחרר תוך יממה. בכיר בבית החולים "אל-איסתישארי" ברמאללה אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי מצבו של אבו מאזן אינו קשור לניתוח שעבר באוזנו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הנשיא יישאר בבית החולים עד מחר, הוא קיבל אנטיביוטיקה לטיפול בדלקת באזור החזה", אמר המקור האנונימי. קודם לכן אחד מיועצי בית החולים ברמאללה אמר כי תוצאות הבדיקות שבוצעו עם הגעתו של אבו מאזן הן טובות וסיפר כי בריאותו של המנהיג "מעודדת".

ארגון אש"ף הודיע בחשבון הטוויטר שלו כי בכיר הרשות סאיב עריקאת ביקר את עבאס בבית החולים ודיווח: "בריאותו של נשיא הרשות טובה" מלשכתו של מחמוד עבאס נמסר כי הוא הגיע כדי לעבור בדיקות לאחר ניתוח שעבר באוזנו, והוסיפו כי מצבו "מניח את הדעת".

"הרשות הפלסטינית תשלם ביוקר" (צילום: רויטרס, חדשות)
ישוחרר לביתו מחר? אבו מאזן | צילום: רויטרס, חדשות

בכיר ברשות סיפר כי הרופאים ייעצו לאבו מאזן לשוב לבית החולים לאחר שסבל מחום גבוה: הבכיר, שהתראיין באופן אנונימי, העריך כי אוזנו של עבאס ככל הנראה לא החלימה לחלוטין - ולכן נמדדה עלייה חדה בחום הגוף.

כאמור, מדובר בפעם השנייה ביממה האחרונה בה מגיע המנהיג הפלסטיני לבית החולים. בסוכנויות הידיעות הפלסטיניות נטען כי הביקור השלישי של אבו מאזן בבית החולים בתוך שבוע הוא לצורכי מעקב בעקבות הניתוח באוזנו.

מצבו הבריאותי של אבו-מאזן רופף כבר מספר שנים, והוא נזקק למספר טיפולים רפואיים שונים. בסוף שנת 2016 הובהל לבית החולים ועבר צנתור. עם זאת, רופאיו שבים ומתעקשים בכל פעם כי מצבו הבריאותי תקין. גם בחודש פברואר האחרון אושפז בארה"ב, במהלך נסיעתו למועצת הביטחון באו"ם, לצורך בדיקות רפואית