שרקו עבאס, נשיא האופוזיציה הכורדית בסוריה, סיפר בראיון מיוחד לחדשות 2 Online על הנעשה בסוריה לאחר הדיווחים על הקמת קרימטוריום לשריפת גופות אסירים. "אסד ובני בריתו עושים מה שהם יכולים כדי להיפטר מהגופות", ציין עבאס. "לאחרונה יש משרפות וזה הופך את העבודה שלהם לפשוטה יותר ומהירה יותר. הכלא הזה נוראי".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מוקדם יותר פרסם משרד החוץ הסורי הכחשה להאשמות מצד הממשל האמריקני, והבהיר כי הדיווחים על משרפות לקוחים מתסריט הליוודי. למרות ההכחשות, באופוזיציה הסורית בטוחים כי אסד פועל באופן נמרץ להסתיר את פשעיו.

"מידי יום נהרגים שם אנשים", הוא אומר. "זה גיהנום. הוא שוחט שם אנשים כבר שנים, 8 מתוך 10 אנשים שהולכים לשם - לא חוזרים, ומי שחוזר יוצא שבור לגמרי. למעשה הרבה יותר אנשים מתים שם ממה שאנו חושבים".

אסירי משטר בסוריה (צילום: רויטרס)
אסירי משטר בסוריה | צילום: רויטרס

"חברי ששהו שם סיפרו על חניקות, על כריתת אברים, דברים שאי אפשר לתאר, מים ומזון מורעלים", ציין הבכיר. "יש שם עינוי תמידי. שליפת ציפורנים ברגלים, הלם חשמלי, חתיכת איברים מוצנעים, כל העינויים שאפשר לחשוב עליהם. הם קושרים אותך כשאתה ישן ואוסרים עלייך לעשות צרכים. אלו דברים נוראים זה נוראי זה פשעים שלא יאומנו. אנשים יוצאים חצי אנשים. מה שקורא שם בשנים האחרונות, זה לא יאומן".

אתר המשרפה בתמונות שחשפה ארה"ב (צילום: רויטרס)
אתר המשרפה בתמונות שחשפה ארה"ב | צילום: רויטרס

"זה בושה לקהילה הבינלאומית שרואה את הטבח, את המעשים שמזכירים את השואה, ולא עושה דבר", הבהיר. "אני שמח שדווקא התקשורת הישראלית - היהודית מעלה את הנושא הזה. זה דומה לזוועת שעברו היהודים רק בסדר גודל אחר. חצי מיליון אנשים נרצחו תחת אסד ובני בריתו, אלפים נעדרים, אנשים שנרצחו או נשחטו, אף אחד לא יודע והם ממשיכים להרוג ולשרוף את הגופות של אזרחים חפים מפשע . יש שואה בסוריה תחת מבטה של רוסיה ושל אירן, אני לא מבין איך רוסיה מרשה שזה יקרה".