בדר א-דין ונסראללה
בדר א-דין ונסראללה | צילום:

המסתורין סביב נסיבות מותו של בכיר חיזבאללה מוסטפא בדר א-דין נמשך: לאחר שבארגון הטרור הלבנוני הפנו היום (שבת) אצבע מאשימה כלפי המורדים בסוריה - המרכז הסורי לזכויות אדם פרסם הודעה שבה הוא סותר את טענות חיזבאללה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אין שום תיעוד של הפגזות מהאזור לכיוון נמל התעופה הבינלאומי של דמשק כבר יותר משבוע", מסר מנכ"ל הארגון. שעות ספורות קודם לכן נטען ברשת אל-מנאר של חיזבאללה שבדר א-דין נהרג כתוצאה מהפגזה ארטילרית של ארגוני המורדים.

"ממצאי החקירה רק מגבירים את נחישותנו להמשיך להילחם בכנופיות הפשע הללו ולהביס אותן", נמסר בהודעת חיזבאללה. "מדובר במערכה אחת נגד הפרויקט האמריקני-ציוני באזור והטרוריסטים האלה הם חוד החנית שלו".

בעבר הוזכרו שנים אחרים כיורשים אפשריים (צילום: רויטרס)
הלוויית בדר א-דין בביירות | צילום: רויטרס

הודעת הארגון אינה מתיישבת עם פרסום מוקדם יותר של העיתון הלבנוני אל-אח'באר, שנחשב מקורב לצמרת הארגון ודיווח שבדר א-דין חוסל באמצעות טיל מונחה משוכלל - "נשק שמצוי בידי מדינות מתקדמות בלבד" על פי הדיווח. עם זאת, בעיתון נמנעו מהטלת אחריות ישירה על גורם כזה או אחר.

על פי הדיווח, חקירת התקרית העלתה כי הטיל המונחה התפוצץ במרחק של שני מטרים בלבד מבכיר חיזבאללה, שיצא מישיבת שטח במטה חיזבאללה באזור נמל התעופה של דמשק. "פצצה מסוג כזה אינה משוגרת ממשגר ידני אלא באופן מונחה, בשילוב עם תצפית מדויקת על המקום", נכתב בעיתון. "לשם כך דרושה טכנולוגיה מתקדמת שמצויה רק בידי מדינות מתקדמות".