לוחמי דאעש (ארכיון)
לוחמי דאעש (ארכיון) | צילום: טוויטר, חדשות

הסוף של דאע"ש בסוריה? בכיר בצבא ארצות הברית טוען הבוקר (שני) כי למעלה מאלף לוחמי המדינה האיסלמית נטשו בחצי השנה האחרונה את הארגון וברחו מסוריה לעירק. הלוחמים הבריחו איתם כ-200 מיליון דולרים, כך לפי הבכיר האמריקני. 

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

דבריו של הבכיר מתפרסמים על רקע הדיווחים לפיהם כוחות כורדים שנתמכים על ידי ארצות הברית מכתרים את לוחמי דאע"ש האחרונים שנמצאים באזור הכפר אל בארוז שבמזרח סוריה וגורמים להם אבידות רבות.

לוחמי דאעש (ארכיון)
לוחמי דאעש (ארכיון) | צילום: AP, חדשות

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ איים אתמול (ראשון) על בעלות בריתה של ארה"ב באירופה, כי ממשלו ישחרר 800 לוחמי דאע"ש שנשבו בסוריה אם האירופים לא יחזירו לוחמים אלה למדינותיהם ויעמידו אותם שם לדין. הוא צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "הח'ליפות נמצאת על סף קריסה. החלופה הלא טובה היא, שאנו ניאלץ לשחרר את המחבלים והם יסתננו חזרה לאירופה".

בתחילת החודש פרסם הפנטגון דוח שמזהיר מפני התחזקות דאע"ש ומצביע על היכולת שלו להחזיר לעצמו את השליטה בשטחים שהיו בחזקתו בסוריה בתוך חודשים ספורים. "המדינה האיסלמית תוכל להשיב לשליטתה שטחים נרחבים בתוך חצי שנה עד שנה בשל היעדר לחץ צבאי על הארגון ומשילות נמוכה", כך לפי הדוח שניסח מפקח משרד ההגנה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו