יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן (צילום: רויטרס, חדשות)
יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן | צילום: רויטרס, חדשות

חילופי תפקידים ברשות הפלסטינית: יו"ר הרשות אבו-מאזן מתכוון להודיע בימים הקרובים על מספר מינויים חדשים בצמרת שירותי המודיעין הפלסטיניים. אותם שינויים יוכרזו בד בבד עם הקמת הממשלה החדשה ברמאללה - ברובם בני טיפוחו של עבאס.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

גנרל מאג'ד פרג', בן טיפוחיו של אבו מאזן שתפקד כראש המודיעין הכללי של הרשות הפלסטינית שיעבור למלא את תפקיד היועץ לביטחון לאומי וחבר בוועד המרכזי של פת"ח, ואת מקומו ימלא חאלד אבו ימן.

פרג' גדל על ברכיו של ג'יבריל רג'וב במנגנון הביטחון המסכל, כאחראי על נפת בית לחם והוא האיש המרכזי בכל הקשור לתאום הביטחוני עם ישראל. קידומו מעיד כי ייתכן והוא בדרך להיות אחד המועמדים לרשת את תפקידו של אבו מאזן בבוא העת.

מאג'ד פרג', מועמד בולט לרשת את אבו מאזן (צילום: חדשות)
מאג'ד פרג', מועמד בולט לרשת את אבו מאזן | צילום: חדשות

קולונל זכרי מוסליח הוא המומחה הגדול ביותר ברשות הפלסטינית לענייני חמאס לאחר שתפקד כראש המודיעין הצבאי. במסגרת חילופי התפקידים הוא ימונה לראש הביטחון המסכל במקומו של זיאד הב אל-ריח. חילוף מפקדים צפוי להתרחש גם במנגנונים נוספים ברשות לרבות בפיקוד המשטרה הפלסטינית.

קידום נוסף שעל הפרק הוא זה של גנרל אטאללה אטאללה, שצפוי לקבל את תפקיד שר הפנים של הרשות. אטאללה ידוע כאיש אמונו של אבו-מאזן והוא בנו של אבו אל זעים, שהיה ראש המודיעין של יאסר ערפאת במשך שנים רבות עד שיצא נגדו והפך לאחד ממבקריו החריפים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו