הפגנות בעזה (צילום: רויטרס, חדשות)
הפגנות על הגדר בגבול עזה | צילום: רויטרס, חדשות

ארגון אמנסטי פרסם היום (שלישי) הודעת גינוי על "הדיכוי הברוטלי של ההפגנות בעזה על ידי שלטונות חמאס" והודיע כי עובדת הארגון ברצועה נעצרה ונחקרה "באופן בלתי הולם" בידי ארבעה חוקרים גברים.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

העובדת שנעצרה ונחקרה היא יועצת מחקר של אמנסטי אינטרנשיונל בעזה, הינד ח'ודארי, נעצרה ונחקרה על ידי כוחות הביטחון של משרד הפנים בשל עבודתה עם אמנסטי. לדברי הארגון היא נחקרה במשך שלוש שעות וסבלה מיחס בלתי הולם. "החוקרים התייחסו אליה בלשון מבזה ובקללות והזהירו אותה שלא תמשיך לבצע את מחקרה בתחום זכויות האדם ואיימו להגיש נגדה כתב אישום בגין ריגול ועבודה כסוכנת זרה", נמסר.

"הפעולות לדיכוי חופש הביטוי והשימוש בעינויים בעזה הגיעו לרמות חדשות שהן מדאיגות מאוד", אמר סאלח חיג'אזי, סגן מנהל אזור המזרח התיכון וצפון אפריקה באמנסטי אינטרנשיונל. "בימים האחרונים אנחנו עדים להפרות זכויות אדם מזעזעות שמבצעים כוחות הביטחון של חמאס נגד מפגינים בלתי אלימים, עיתונאים ועובדי ארגוני זכויות אדם".

"ברור שכוחות הביטחון של חמאס מנסים למנוע ממגיני זכויות אדם לבצע את עבודתם החיונית לתיעוד ולדיווח על ההפרות החמורות הללו במסגרת הפעולות לדיכוי המחאה", הוסיף חיג'אזי. "אנחנו שולחים מסר ברור לרשויות בעזה היום שאנחנו צופים ועוקבים ואנחנו נפעל להבטיח שכל האחראים להפרות הללו ישאו באחריות לכך".