"העתיד מסוכן", ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ביקר אתמול (שישי) במצרים ובמהלך שיחה עם עיתונאים אמר כי אם יצטרך הוא מוכן לבטל את כל ההסכמים הקיימים עם ישראל - לרבות הסכם אוסלו. בנוסף הצהיר כי הוא מוכן לשקול לבטל את התיאום הביטחוני מול ישראל.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

אבו מאזן הגיע לקהיר כדי לדון עם נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי בנושא המגעים לפיוס הפנים-פלסטיני בין פת"ח לחמאס. "ביקשנו לבחון מחדש מספר הסכמים, ביניהם הסכם אוסלו - גם אם זה אומר שנצטרך לבטל אותו", אמר אבו מאזן לעיתונאים. "86 החלטות של מועצת הביטחון ו-720 החלטות של האו"ם לא מבוצעות".

"אנו ניצבים בפני שלושה נושאים שלא נסכים לקבל: המצב עם ארה"ב, המצב עם ישראל והמצב מול החמאס", אמר אבו מאזן. לדבריו כל עוד ארה"ב לא חוזרת בה מהחלטותיה נגד הפלסטינים, אסור להיפגש עם ההנהגה האמריקנית. "דלתות העם הפלסטיני סגורות בפני אמריקה", הוא אמר.

אבו מאזן וטראמפ בימים טובים יותר
"דלתות העם הפלסטיני סגורות בפני אמריקה" | צילום: רויטרס, חדשות

אבו מאזן התייחס גם למשבר ביחסים בין רמאללה לוושינגטון בעקבות החלטת הנשיא טראמפ להכיר בירושלים כבירת ישראל ולהעביר את השגרירות האמריקנית לירושלים. לדבריו, עובדה זו לא תשנה את זכותו של העם הפלסטינים להכרה בירושלים כבירתו. עוד ציין יו"ר הרשות כי בשל כך אין בכוונתו לדון עם טראמפ בתהליך השלום.

המנהיג הפלסטיני בן ה-83 אמר כי לא נותר בו עוד כוח להילחם, אך מנגד הבהיר כי הוא לא מוכן לסיים את חייו כבוגד למטרה הפלסטינית. "העתיד מסוכן", אמר אבו מאזן. "אני אומר 'לא' ויש לצידי עם פלסטיני שאומר 'לא'".