מתבצר בעמדתו. אבו מאזן (צילום: רויטרס, חדשות)
אבו מאזן: "יש למנוע מלחמת אזרחים" | צילום: רויטרס, חדשות

על רקע ההפגנות ברצועת עזה נגד חמאס ומחאת התושבים על המצב הכלכלי ברצועה, בתקשורת הפלסטינית מדווחים כי יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן מקיים היום (שבת) שיחות עם גורמים במצרים וקטר במטרה למנוע מלחמת אזרחים ברצועה. על פי הדיווחים, יו"ר הרשות גם ביקש בשיחות ללחוץ על חמאס להפסיק לפגוע במפגינים. 

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

ביום חמישי האחרון הגיעה משלחת מצרית לעזה על מנת לדון במשבר. בזמן הביקור שוגרו באופן חריג שתי רקטות מעזה לעבר גוש דן. בצה"ל הגיבו עם תקיפת 100 מטרות ברצועה על ידי חיל האוויר. גורמים ברצועה העריכו שהירי קשור למשבר בשיחות הפיוס הפנים-פלסטיניות וגם לקיפאון בשיחות בין ישראל למצרים.

מנגנון ביטחון הפנים של חמאס, הגוף שאחראי על ביטחון הפנים בעזה, פרסם הודעה רשמית שבה נאמר כי בארגון מנסים לאתר את היורים "שפעלו נגד האינטרס הציבורי". "הירי חורג מההסכמות, ננקוט צעדים נגד העבריינים", מסרו.

ברצועת עזה סירבו ליטול אחריות על הירי שבוצע משטחה לעבר גוש דן. בחמאס ובג'יהאד האסלאמי הכחישו כל קשר לירי והבהירו למשלחת הביטחונית המצרית, שעזבה את הרצועה זמן קצר לאחר הירי, כי הטענות הישראליות לפיהן הם ירו לעבר גוש דן הן שקריות. בצה"ל הולכת ומתגברת ההערכה כי הירי שבוצע נעשה בטעות.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות