מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה התייחס היום (שבת) בנאום שנשא לרגל יום הזיכרון למפקדי חיזבאללה שנהרגו לוועידת ורשה, בה לקח חלק ראש הממשלה יחד עם מנהיגים מהעולם הערבי: "המטרה של הועידה הייתה לחסל את הסוגיה הפלסטינית ולהוציא לאור את הנורמליזציה עם ישראל".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

נסראללה רמז שהוועידה תסמל את סופו של ראש הממשלה נתניהו ונתן לדוגמא את שמעון פרס. "כל העולם התגייס לטובת פרס בשארם א שייח, והוא נפל כעבור 6 חודשים בגלל פיגועי הפלסטינים ותוצאות מבצע ענבי זעם", טען. "היום כל העולם מתגייס לטובת נתניהו בוורשה".

צפו בסיכום חדשות סוף השבוע בארץ ובעולם (צילום: AP, חדשות)
נאומו המצולם של נסראללה, הערב | צילום: AP, חדשות

ראש הארגון השיעי טען שכוחו של הארגון גדל - למרות החיסולים של ישראל, והסנקציות שמופעלות נגד הארגון. "היום לכל גזרה מ-40 הגזרות של חיזבאללה יש יותר נשק ממה שהיה לכל הארגון במאי 2000", סיפר.

נאום חסן נסראללה (צילום: AP, חדשות)
צילום: AP, חדשות

נסראללה טען שישראל חוששת מעימות מול חיזבאללה וכי היא מודעת ליכולות של הארגון לפלוש לשטח ישראל. "הישראלים תמיד אומרים שהם יודעים עליי הכול - זה לא מרתיע אותנו, להיפך, אם הישראלים יודעים עלינו הכול זה רק ירתיע אותם יותר", אמר. "בישראל מודים שהם לא מסוגלים לפלוש לבנון, אבל מכירים ביכולנו לפלוש לגליל".

נסראללה התייחס גם לדיווחים השונים לפיהם הארגון פעיל במאבק הפוליטי בוונצואלה וטען שהסיפורים אודות פעילי חיזבאללה באמריקה הלטינית אינם נכונים.