ההאנגר לפני התקיפה
כך נראה המחסן - עם המטוס האירני | צילום: בלוג המודיעין "אינטלי טיימס"‎, חדשות

שעות לאחר שראש הממשלה נתניהו אישר כי ישראל היא זו שעומדת מאחורי תקיפת נמל התעופה בדמשק, ממדי ההרס נחשפים: בלוג המודיעין "אינטלי טיימס", שפרסם כי יעד התקיפה היה מטען שהגיע ממטוס בואינג שיצא מאירן, חשף אמש (ראשון) תמונת לוויין שמוכיחה כי מחסן סמוך הושמד כליל.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

אותו האנגר בנמל התעופה הותקף גם לפני ב-2016, כלומר לפני שלוש שנים, לאחר שזוהה כמחסן שמשמש לאחסון טילי M-600 (הגרסה הסורית לטילי פתח-110). הוא שוקם כבר באוקטובר באותה השנה, אך כאמור הושמד לחלוטין בתקיפה הישראלית שנערכה בין שישי לשבת.

ההאנגר שהושמד אחרי התקיפה
המחסן נעלם כלא היה | צילום: בלוג המודיעין "אינטלי טיימס"‎, חדשות

שלשום הבלוג יידע כי שעות לפני התקיפה, נחת בנמל מטוס מטען אירני. על פי הניתוח, המטוס שנחת בדמשק שעות לפני התקיפה היה תוצרת בואינג מדגם 747, שפרק את תכולתו ברחבת מטוסי ה-C-130 שממול למסופי המטען. לאחר מכן המריא ושב על עקבותיו לטהרן, דרך המרחב האווירי של עירק.

אתמול ראש הממשלה חשף כי "ב-48 השעות האחרונות, ישראל תקפה מחסן של נשק אירני בשדה התעופה הבינלאומי בדמשק", אמר נתניהו באשר לתקיפה האחרונה בדמשק. "זה משקף את המדיניות העקבית שלנו והנחישות האיתנה למנוע התבססות צבאית של אירן בסוריה, ואם צריך אנחנו גם נעצים את ההתקפות הללו".

המחסן נעלם כלא היה
לפני התקיפה ב-2019 | צילום: בלוג המודיעין "אינטלי טיימס"‎‎, חדשות
וגם ב-2016 המחסן נמחק כליל
וגם ב-2016 המחסן נמחק כליל | צילום: בלוג המודיעין "אינטלי טיימס"‎‎, חדשות

דבריו של נתניהו נאמרו לאחר שהרמטכ"ל היוצא, גדי איזנקוט, אמר בריאיון ל"ניו יורק טיימס" כי צה"ל תקף אלפי פעמים בסוריה. הוא סיפר שבמהלך כהונתו, ביצע צה"ל תקיפות רבות בשטחי שתי המדינות שבמהלכן הותקפו אלפי מטרות וכי ישראל וצה"ל "לא נשאו באחריות לתקיפות הללו ולא ביקשו עליהן קרדיט".

המטוס האירני שפרק בשישי מטען בדמשק
כך נראה המטוס האירני שנחת בשישי בדמשק | צילום: בלוג המודיעין "אינטלי טיימס"‎, חדשות

בריאיון התייחס הרמטכ"ל איזנקוט לתקיפות שמטרתן למנוע עד כמה שניתן את ההתפשטות האירנית בסוריה - וגם לעצור את משלוחי הנשק שהאירנים מעבירים לחיזבאללה בלבנון: "פעלנו תחת סף מסוים עד לפני שנתיים וחצי - ואז הבחנו בשינוי מהותי באסטרטגיה האירנית".

הרמטכ"ל הדגיש גם את יתרונותיה של ישראל באזור במלחמה באויביה: "יש לנו עליונות מודיעינית מלאה ואנחנו נהנים מעליונות אווירית מלאה. יש לנו הרתעה חזקה ויש לנו הצדקה לפעול". לדבריו,  "הכוח שעמדנו מולו בשנתיים האחרונות היה כוח נחוש אבל לא מרשים מאוד ביכולות שלו".