בתיעודים שפורסמו בכלי התקשורת באיראן היום (ראשון) נראים צוותי החילוץ בחיפושים אחר מסוקו של הנשיא אברהים ראיסי. בסרטון נוסף, שלפי דיווחים צולם כשעה לפני התקרית, הוא נראה עולה למסוק יחד עם שר החוץ האיראני חוסיין אמיר עבדאלליהאן ונוספים. גורמים דיפלומטיים במערב העריכו שראיסי מת בהתרסקות.

ראיסי נפגש באזור הגבול עם אזרבייג'אן עם הנשיא האזרי אילהאם אלאייב. מדובר בפגישה לא שגרתית, על רקע מתיחות ממושכת בשנים האחרונות בין המדינות, בין השאר על רקע ההאשמות של טהראן כי אזרבייג'אן מארחת לכאורה פעילות ביטחונית ישראלית נגד איראן.

השניים חנכו ביחד סכר חדש באזור הגבול שבין המדינות. בשנים האחרונות הושמעו איומים באיראן ומקרב גורמים המזוהים עם משמרות המהפכה נגד אזרבייג'אן, כולל אפילו איומים במלחמה. גם העימותים של אזרבייג'אן עם ארמניה מעוררים דאגה ביטחונית באיראן.

נשיא אזרבייג'אן אילהאם אלאייב, שנפגש עם ראיסי לפני ההתרסקות, שלח תפילות לשלומם של יושבי המסוק שהתרסק: "כמדינה אחות, שכנה וידידותית, הרפובליקה של אזרבייג'אן מוכנה להעניק סיוע נדרש".

אזור ההתרסקות של המסוק שבו היה ראיסי נשיא איראן
אזור ההתרסקות של המסוק שבו היה ראיסי נשיא איראן

 שיירת ראיסי כללה שלושה מסוקים ובמסוקו של הנשיא היו גם שר החוץ האיראני חוסיין אמיר עבדאלליהאן, מושל מחוז מזרח אזרבייג'ן מאליכ רחמתי ונציגו של המנהיג העליון למחוז מזרח אזרבייג'ן מוחמד עלי א-האשם. שני המסוקים הנוספים בשיירה נחתו בהצלחה, אך לא ביעדם. 

בכיר איראני אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי "אנחנו עדיין מלאי תקווה, אבל המידע שמגיע מאתר ההתרסקות מאוד מדאיג". הבכיר האיראני הוסיף כי "חייהם של הנשיא ראיסי ושר החוץ בסכנה".