החזית מתחממת? פיצוץ התרחש בג'בל עטאן בצנעא, בירת תימן שנמצאת בשליטת החות'ים. כלי תקשורת ערביים דיווחו על הפיצוץ, כאשר הנסיבות עדיין לא ברורות. בסנטקום, פיקוד המרכז של צבא ארה"ב במזרח התיכון, טוענים כי הם לא הפציצו באזור ואין להם קשר לאירוע.

מקורות בתימן אמרו לערוץ הסעודי אל-חדת': הפיצוץ אירע במחסן נשק של החות'ים - שהיה נתון לתקיפה אווירית בג'בל עטאן. האזור שהותקף הוא אזור צבאי סגור של החות'ים.

פיצוץ בג'בל עטאן בצנעא, בירת תימן שנמצאת בשליטת הח
פיצוץ בג'בל עטאן בצנעא, בירת תימן, שנמצאת בשליטת החות'ים

שעות לאחר הפיצוץ, הדובר הצבאי של החות'ים בתימן, יחיא סריע, אמר כי יש היערכות מלאה לחידוש הפעולות הצבאיות נגד ישראל - אם היא תחדש את פעולותיה בעזה. "לא נהסס להרחיב את פעולותינו הצבאיות נגד ישראל, כך שיכללו מטרות לא צפויות ביבשה או בים", הוסיף. "ממשיכים למנוע מעבר של ספינות ישראליות בים האדום וננקט בצעדים נוספים כדי להבטיח את מימוש ההחלטה".

אמש דווח בסוכנות הידיעות רויטרס על ספינה של הצי האמריקני בים האדום שהפילה כטב"ם "ששוגר על ידי המורדים החות'ים בתימן". עוד נכתב כי כלי הטיס הבלתי מאויש שיורט הוא תוצרת אירן, שתומכת במיליציה הצבאית בתימן.

בשבוע שעבר החות'ים פרסמו תיעוד מההשתלטות שלהם בים האדום על הספינה שבבעלות ישראלית חלקית. בתיעוד, ניתן לראות כלי טיס נוחת על הספינה - ואז יוצאים ממנו מספר מחבלים עם נשקים ארוכים ועוצרים את אנשי הצוות שעל הספינה.

בתיעוד האירוע נראה מסוק מתקרב לאונייה, ונוחת על סיפונה. ממנו יורדים המחבלים עם כלי נשק שלופים ומתחילים לחפש אחר צוות האונייה. לאחר מכן הם מאיימים על אנשי הצוות בנשק, צועקים "אללה אכבר" וקריאות נגד ישראל ונגד היהודים.