החות'ים פרסמו היום (שני) תיעוד מההשתלטות שלהם בים האדום על הספינה שבבעלות ישראלית חלקית. בתיעוד, ניתן לראות כלי טיס נוחת על הספינה - ואז יוצאים ממנו מספר מחבלים עם נשקים ארוכים ועוצרים את אנשי הצוות שעל הספינה.

המיליציה הצבאית פרסמה תיעוד מהאירוע שארע אתמול, ובו ניתן לראות מסוק מתקרב לאונייה, ונוחת על סיפונה. ממנו יורדים המחבלים עם כלי נשק שלופים ומתחילים לחפש אחר צוות האונייה. לאחר מכן הם מאיימים על אנשי הצוות בנשק, צועקים "אללה אכבר" וקריאות נגד ישראל ונגד היהודים. 

החות'ים משתלטים על ספינה
חמושים זינקו מהמסוק לספינה
הח'ותים משתלטים על ספינה
מתוך התיעוד שפרסמו החות'ים

התיעוד מגיע לאחר שאתמול דיווחה רשת אל-ערבייה הסעודית דיווחה היום (ראשון) כי החות'ים בתימן "חטפו ספינה ישראלית" בשם Galaxy Leader. לאחר מכן התברר כי מדובר באונייה בריטית בבעלות חלקית של ישראלי, שהוחכרה לחברה יפנית לשם השיט. 

החות'ים משתלטים על ספינה
החות'ים משתלטים על ספינה

במהלך הימים האחרונים איימו החות'ים פעם אחר פעם לפגוע בספינות ישראליות ששטות בנתיב הזה, כתגובה על המלחמה בעזה. צה"ל גינה את האירוע האחרון וטען כי מדובר ב"אירוע חמור מאוד ברמה העולמית". דובר הזרוע הצבאית של החות'ים הבטיח "הצהרה חשובה" שתתקיים הערב.

דיווח בסעודיה על השתלטות על ספינה ישראלית (צילום: לפי סעיף 27 א')
הדיווח בסעודיה על השתלטות על ספינה ישראלית מאתמול | צילום: לפי סעיף 27 א'

מתחילת הלחימה תקפו החות׳ים את ישראל ושיגרו מל"טים לעברה מספר פעמים. במתקפה הראשונה יורטו מל"טים על ידי ספינת מלחמה אמריקנית בצפון הים האדום, ובתקיפות נוספות רסיסים נפלו בטאבה ובנואיבה שבסיני. טיל קרקע-קרקע ששוגר לשטח ישראל ממרחב ים סוף יורט בהצלחה על ידי מערכת ההגנה לטווח רחוק "חץ". עד כה, כלל האיומים יורטו מחוץ לשטח מדינת ישראל.