נשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ אמר בימים האחרונים בשיחות עם תומכים של ישראל ותורמים פרו-ישראלים כי יש "להדיח את נתניהו" מתפקידו, כך דווח אמש (חמישי) במגזין הרולינג סטון האמריקני. זאת, על רקע כישלון המודיעין הישראלי במתקפת הפתע של חמאס - שאותה טראמפ כבר ביקר בפומבי. בשיחות, הוא אף העלה אפשרות שאותם תומכים יפעילו על נתניהו לחץ לסיים את תפקידו - אך יועציו המליצו לו להמתין בשל השלכות המלחמה הרבות והמצב שבו נמצאת המדינה.

עוד נכתב בדיוווח כי הנשיא לשעבר מעוניין שנתניהו לא יחזור לכהן כראש ממשלה - לפחות עד שישוב לנשיאות, אם ייבחר, בשנת 2025. כמו כן, בשיחות שהתקיימו טלפונית, אותם גורמים פרו-ישראלים ביקשו מטראמפ לדעת כיצד יטפל בסכסוך הישראלי-פלסטיני אם ייבחר שוב - ונענו כי מתוכננים כמה צעדים בנושא. כך למשל, נאמר כי טראמפ יפסיק כל סיוע לפלסטינים ויעודד מדינות נוספות לבצע את המהלך, וכן יפעל ללכידת מבוקשי חמאס.

הדיווח מגיע לאחר ההתבטאות החריפה של טראמפ נגד נתניהו אתמול במהלך כנס בפלורידה. אז, הנשיא לשעבר אמר בפני תומכיו שהוא "מאוכזב מאוד שנתניהו לא סייע במבצע" לחיסול קאסם סולימאני ב-2020. "היינו מאוכזבים מזה מאוד, זה היה דבר נורא. נתניהו ניסה לקחת על זה קרדיט, אבל בסוף עשינו את העבודה בעצמנו", הוא תקף.

בדומה למוצג בדיווח במגזין האמריקני, הנשיא לשעבר ביקר בפומבי את יכולות המודיעין של ישראל - וטען כי צריך לשפר אותן. הוא רמז כי ישראל חלשה וכי היא "צריכה לחזק את עצמה" - אל מול חמאס "החכם". טראמפ גם לא היסס לעקוץ גם את הנשיא ביידן - וקשר את תאוריית הקונספירציה מבחירות 2020 למתקפה של חמאס נגד ישראל: "אף אחד לא היה אפילו חושב לפלוש לישראל אם הבחירות לא היו נגנבות".