מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש ממשיך לנקוט גישה אנטי-ישראלית מובהקת, וממשיך גם לעורר את זעמם של רבים בישראל. בציטוט שקרי בחשבון רשמי מטעם האו"ם ב-X (לשעבר טוויטר) אתמול (שני) נכתב ציטוט של גוטרש: "אנו עדים להרג אזרחים חסר תקדים שאין שני לו בשום קונפליקט מאז שנכנסתי לתפקידי כמזכ"ל האו"ם".

 

קוראים רבים, ובהם גם ישראלים רבים, זעמו על דבריו של גוטרש, וצירפו לציוץ "הערת קהילה" שמעמידה דברים על דיוקם, ומסבירה כי המידע שמועבר בו אינו נכון. "מזכ"ל האו"ם גוטרש נכנס לתפקידו בשנת 2017, שנחשבת לשנה הקטלנית ביותר עבור אזרחי סוריה, עם יותר מעשרת אלפים הרוגים. למרות שהמלחמה בתימן החלה לפני שגוטרש נכנס לתפקידו, מספר ההרוגים בה הגיע ל-377 אלף במהלך כהונתו".

הגולש הישראלי חן מזיג כתב בתגובה על הציוץ: "סוריה – 500 אלף הרוגים, תימן – 377 אלף הרוגים, אפגניסטן – 176 אלף הרוגים, דארפור – 300 אלף הרוגים, עיראק – 400 אלף הרוגים, אוקראינה – 500 אלף הרוגים, קונגו – 860 אלף. אלו הם נתונים של האו"ם, לידיעתך".

 

 

 

החוקרת והעיתונאית קסניה סבטלובה הגיבה גם היא: "אלוהים, אתה ממש לא יודע מה קורה כעת בסודאן, לא?" בהתייחסה לדיווחים ועדויות בלתי פוסקים על טבח נרחב באוכלוסייה האזרחית בחסות מלחמת האזרחים במדינה. גולש נוסף כתב: "אתה שקרן חסר בושה, הנה נתוני הנפגעים במלחמה בסוריה מאז 2017 כשאתה הפכת למזכ"ל האו"ם".

 

אלה קינן, פעילת הסברה ישראלית בולטת ברשתות החברתיות, פרסמה את הציוץ וקראה לגולשים לדרג את הערת הקהילה שהוצמדה אליו כ"מועילה". מאז תחילת המלחמה השמיע גוטרש קו אנטי-ישראלי מובהק, ובין השאר אמר כי מתקפת הטרור של חמאס "לא התרחשה בחלל ריק", והואשם בהצדקת הטבח. בנוסף, גם אמר כי "עזה הופכת לבית קברות של ילדים".