חיזבאללה ממשיך למתוח עצבים ולהתגרות בישראל עם רצף הפרובוקציות שהוא מבצע בגבול לבנון. שעות אחרי שתועדו אתמול רעולי פנים חותכים את הגדר שהציב יוניפי"ל סמוך לכפר רג'ר - נראה שהתקשורת בלבנון משדרת היום (שני) שמחה לאיד מהמצב הפנימי בישראל ומהתעוזה הגוברת של חיזבאללה.

אל-אח'באר: "הצבא לא ממליץ לנתניהו להיכנס למלחמה עם לבנון"

העיתון אל-אח'באר, שמזוהה עם ארגון הטרור חיזבאללה, הקדיש כותרת בעמוד השער שלו למצב בגבול עם ישראל וכתב כי צה"ל לא ממליץ לנתניהו להיכנס למלחמה עם לבנון. המילים האלו מגיעות אחרי הדיון שכינס אתמול ראש הממשלה נתניהו עם בכירי צה"ל ומערכת הביטחון, שבו המליצו גורמי הביטחון - שלא להיכנס לעימות משמעותי.

עיתון אל-אח'באר

הכתבה שפרסם העיתון נפתחה בכותרת: "ההסלמה הישראלית מפחידה את הישראלים!". עוד כתבו כי
"ישראל הסלימה את האיומים בזירה הלבנונית, כשבכיריה מדברים יותר ויותר על מוכנות. ללא החלטה עד כה להתעמת עם 'הפרובוקציות' של חיזבאללה לאורך הגבולות". עוד ציינו כי נותרו שאלות פתוחות באשר ליכולת הפעולה של ישראל ולתגובת חיזבאללה. "מה שגרם אתמול לשמועות ברשתות החברתיות שעוררו בהלה בקרב תושבי הצפון", נכתב בעיתון.

"האם אנו מתמודדים עם איומים חסרי תכלית כפי שקרה בעבר, או שמא זה סימן לקפיצת מדרגה ממשית של היוזמה האגרסיבית הישראלית?", תהה העיתונאי יחיא דבוק בכתבה באל-אח'באר באשר לאיומים של נתניהו. "נראה שההשערה הראשונה סבירה יותר, אם כי הפרטים אינם מלאים. התקבלו אתמול מתל אביב: איומים וסימני מלחמה, ובמקביל סימנים של רגיעה והתרחקות מהסלמה".

סיקור N12:

א-דיאר: "ההתנגדות לא תשתוק על כל טיפשות ישראלית"

בעיתון הלבנוני א-דיאר ציטטו את האיום ששיגר נסראללה בנאום שנשא ביום שבת, בטקס לציון סיום אירועי העשוראא': "ההתנגדות מוכנה לכל בחירה... והיא לא תשתוק על כל טיפשות ישראלית".

בהתייחסם לפרובוקציה שביצע אתמול חיזבאללה נכתב כי "כמה לבנונים" חתכו אתמול את הגדר שהציב יוניפי"ל בכביש שבין אזור אל-ואזני לבין עבאסיה שבדרום לבנון. "התקשורת הישראלית ציינה כי הצעירים נכנסו עם דגלי חיזבאללה לאזור לבנוני שרק אנשי האו"ם אמורים להיכנס אליו ולשוטט בו", הוסיפו בדיווח.

עיתון א-דיאר

א-לואא': נתניהו - "ממליץ לנסראללה לא לבדוק אותנו"

בעיתון הלבנוני א-לואא' התייחסו לדברים שאמר אתמול נתניהו בתחילת ישיבת הממשלה בתגובה על האיומים שהשמיע מזכ"ל חיזבאללה. "ראש ממשלת הכיבוש בנימין נתניהו אמר בתגובה להצהרותיו של נסראללה: 'איומים מבונקרים לא משפיעים עלינו, ואנחנו מציעים לחסן נסראללה שלא לבדוק את כוחנו'. ברגע האמת הוא ימצא אותנו יחד עומדים כתף אל כתף".

בעיתון ציטטו גם את דבריו של שר הביטחון גלנט שאיים לפני כחודש כי "נחזיר את לבנון לתקופת האבן - אם חיזבאללה יפתח במלחמה". עוד צויין כי גלנט אישר תוכניות מבצעיות להידרדרות אפשרית של המצב הביטחוני בגבול עם לבנון.

אתר חדשות לבנוני: "חיזבאללה פותח כביש שסגור מאז 2006"

אתר החדשות הלבנוני אל-מודון כתב כי "חיזבאללה פותח כביש שסגור מאז 2006. ישראל מאשימה אותו בפרובוקציה". עוד ציינו כי "הכביש הסמוך לכפר רג'ר, שכוחות הכיבוש סיפחו מחלקו הצפוני, מחבר בין העיירות אל-וזאני ואל-עבאסיה". כוחות יוניפי"ל סגרו את הכביש הזה לחלוטין ב-2006 לאחר מלחמת לבנון השנייה ומנעו מהלבנונים לחצות אותו.