אדם אחד נהרג וחמישה נוספים נפצעו באירוע ירי הלילה (שני) בעיר לגונה וודס שבקליפורניה, ארה"ב. מסע הירי, השני בתוך יממה, התרחש בתוך כנסייה השייכת לקהילה של אזרחים אמריקנים ותיקים ממוצא אסייתי. היורה, בן כ-60 ממוצא אסייתי גם כן, נעצר בתוך דקות.

על פי הדיווחים של כוחות המשטרה, נמצאו בזירת הירי שני אקדחים. בשלב זה עדיין לא ברור הרקע למעשה, אך במשטרה מעריכים שהיורה אינו חי בתוך הקהילה. בזמן הירי היו בכנסייה כ-40-30 בני אדם שהתכנסו לקראת ארוחת צוהריים משותפת – ואז החל החשוד לירות בנוכחים.

סגן השריף כינה את מעורבות האזרחים והפעולות שביצעו למעצר היורה כ"מעשה יוצא דופן של גבורה ואומץ". לדבריו, אם לא היו פועלים במהירות לעצור אותו, "המצב עלול היה להיות הרבה יותר גרוע".

ירי בכנסייה בקליפורניה (צילום: רויטרס)
ירי בכנסייה בקליפורניה | צילום: רויטרס

העיירה לגונה וודס נבנתה בתחילה כמרכז עירוני לדיור מוגן עבור קשישים, ובהמשך הפכה לעיר, והיא ממוקמת במרחק של כ-80 ק"מ מדרום-מזרח ללוס אנג'לס. מושל קליפורניה גאווין ניוסום צייץ: אף אחד לא צריך לפחד להגיע למקום התפילה והפולחן שלו".

כזכור, שלשום נרצחו 10 בני אדם בבאפלו, ניו יורק, במסע ירי שביצע אדם בעל עמדות גזעניות התומכות בעליונות לבנה. היורה נעצר, וחקירת המשטרה גילתה כי בשנה האחרונה הוא "היה על הרדאר של המשטרה", לאחר שבשנת 2021 נעצר לאחר שאמר כי בכוונתו לבצע מסע ירי בבית ספר מקומי. לאחר המעצר הוא נשלח לטיפול פסיכיאטרי ואז שוחרר.