חשד לפשע שנאה: 10 בני אדם נרצחו אמש (שבת) באירוע ירי בסופרמרקט בעיר באפלו שבמדינת ניו יורק. החשוד במעשה נעצר על ידי כוחות המשטרה, ועל פי הדיווחים מדובר בצעיר בן 18, תומך בעליונות לבנה, גזען ואנטישמי שפרסם מניפסט של 106 עמודים בניסיון להצדיק את מעשיו ואף שידר את מסע הירי ברשתות חברתיות.

הרשויות אמרו כי החשוד שהיה חמוש ברובה סער ונראה כי פעל לבדו, נסע "מרחק של שעות נסיעה" כדי למקד את הירי בחנות הנמצאת באזור בו מתגוררת קהילה שחורה בעיקרה. 11 מתוך 13 האנשים שנפגעו באירוע היו שחורים ושניים מהם לבנים, אמרו גורמים רשמיים.

ירי בסופר בבאפלו, ניו יורק (צילום: ap)
זירת הירי | צילום: ap

הסוכן ה-FBI המיוחד האחראי בזירה אמר כי הירי נחקר הן כ"פשע שנאה" והן כפעולה של "קיצוניות אלימה ממניעים גזעיים". הנשיא האמריקני ביידן עודכן על הירי והוא מתפלל למען הקורבנות, כך נמסר מדוברת הבית הלבן. 

ירי בסופר בבאפלו, ניו יורק (צילום: ap)
ירי בסופר בבאפלו, ניו יורק | צילום: ap

האירוע התרחש בשעות הצוהריים (שעון מקומי). בחשבון הטוויטר של משטרת באפלו נכתב כי השוטרים הוזנקו ל"זירת ירי המוני" בשדרות ג'פרסון בעיר בסופרמרקט בשם "טופ סטור". "מספר אנשים נפגעו מהירי, היורה נעצר. נהגים ותושבים מתבקשים להימנע מלהגיע לאזור". 

ירי בסופר בבאפלו, ניו יורק (צילום: ap)
ירי בסופר בבאפלו, ניו יורק | צילום: ap

עובד בחנות שסמוכה לזירת הירי סיפר ל"באפלו ניוז" כי סידר חלב על המדפים כשלפתע שמע יריות. "כולם התחילו לברוח", סיפר. "רק שמעתי יריות יריות ויריות. נשמע כאילו דברים נופלים". לדבריו, בשלב מסוים הוא נכנס יחד עם עובדים נוספים לחדר קירור כדי להסתתר. "פשוט התחבאתי. לא התכוונתי לעזוב את החדר".