חברת הסייבר הישראלית NSO ממשיכה לעורר סערה: נמצאו עדויות לשימוש בתוכנת הריגול פגסוס נגד משרד ראש הממשלה ומשרד החוץ הבריטיים, כך על פי ממצאים של ארגון המחקר Citizen Lab שפורסמו היום (שני). החוקרים עדכנו את הרשויות בבריטניה על פעילות חריגה בשנים 2021-2020 שמקורה באיחוד האמירויות.

"אנו מאשרים שבמהלך השנים 2020 ו-2021 זיהינו והתרענו בפני ממשלת בריטניה מפני מספר הדבקות חשודות בתוכנת הריגול פגסוס בתוך רשתות רשמיות של בריטניה", טוענים Citizen Lab. לדבריהם, ההדבקות בפגסוס זוהו במשרד ראש הממשלה ובמשרד החוץ.

משרדי חברת NSO (צילום: reuters)
משרדי חברת NSO | צילום: reuters

עוד טוענים החוקרים כי מקור ההדבקה בפגסוס במשרד ראש הממשלה היא מאיחוד האמירויות, ואילו מאחורי ההדבקה במשרד החוץ עומדים מספר מדינות: איחוד האמירויות, הודו, קפריסין וירדן.

"המשימה העיקרית של Citizen Lab היא עריכת מחקרים על איומים דיגטלים נגד החברה האזרחית", נכתב בהודעה מטעם הארגון. "במהלך החקירות שלנו לגבי תוכנות ריגול שמוצעות בשוק אנו נתקלים מדי פעם במקרה שבהם אנו חושדים שממשלות משתמשות בתוכנית הריגול כדי לרגל אחר ממשלות אחרות. רוב הוחלט של המקרים הללו הם מחוץ לתחום שלנו ולמשימה שלנו. עם זאת, במקרים מסוימים, כשהדבר מתאים תוך שאנו שומרים על עצמאותנו, אנו מחליטים להודיע על כך לממשלות באמצעות ערוצים רשמיים, במיוחד אם אנו מאמינים שפעולותינו יכולות להפחית את הנזק".