החגיגה החריגה של חבר הקונגרס: תומאס מאסי ממדינת קנטאקי, נציג רפובליקני בקונגרס האמריקני, בחר לחגוג את חג המולד באופן חריג מעט. הוא פרסם אתמול (שבת) בחשבון הטוויטר שלו תמונה משפחתית ומחויכת, כשמסביב מבחר של רובים. התמונה החריגה התפרסמה כשרק ביום שלישי בשבוע שעבר ארבעה נערים נרצחו בטבח בתיכון אוקספורד במישיגן.

"חג שמח, סנטה! תביא איתך בבקשה תחמושת", כתב חבר הקונגרס בטוויטר. מאסי, שנבחר מטעם מדינת קנטקי הרפובליקנית המובהקת, נראה בתמונה כמחזיק ברובים מסוג "M60 ו-AR-15 האוטומטי, ועוד רובה מסוג "תומפסון" – יחד עם שישה בני משפחה נוספים.

מנהל הקמפיין של תומאס מאסי לא מיהר להגיב לסערה. נציג הדמוקרטים בקנטקי, ג'ון ירמוש, תקף בחריפות את הפוסט שהעלה מאסי: "אני זקן מספיק כדי לזכור את צרחות הרפובליקנים על חוסר רגישות בגלל הניסיון להגן על אנשים מאלימות כתוצאה מאירועי ירי. אני מבטיח שלא כל תושב קנטקי הוא 'מניאק חסר רגשות'. כתב ירמוש בטוויטר, בהתייחסות לקריאות להטיל הגבלות על החזקת נשק.

הטבח בתיכון "אוקספורד" במישיגן בוצע ביום שלישי האחרון על ידי איתן קרומבלי, בן 15 בלבד. קרומבלי פתח במסע ירי ורצח ארבעה תלמידים. שישה בני אדם נוספים, בהם מורה – נפצעו. הטבח הזה הוגדר כרצחני ביותר השנה. הוריו של קרומבלי נעצרו אתמול בחשד למעורבות באירוע.