גופתו של המטייל הישראלי ינאי רימון נמצאה היום (שבת) במקסיקו בתום שלושה ימי חיפושים. רימון נפל לנהר בעת שטייל בדרום המדינה - ומאז אבדו עקבותיו. על פי הידוע, הוא החליק מגובה של כ-5 מטרים ונפל מול עיני חבריו למי הנהר, שנמצא סמוך לגבול עם גואטמלה. מאז המקרה החלו כוחות מקומיים וישראליים בחיפושים נרחבים אחר רימון, שהסתיימו הערב עם איתור גופתו לא רחוק מהמקום שבו החליק. ממשרד החוץ נמסר כי מרגע קבלת ההודעה חברת פספורטכארד פועלת להשבת הגופה ארצה במהרה: היא תטוס במסוק למקסיקו סיטי ומשם תוטס לישראל.

רימון, בן 25 משדרות, טייל במקסיקו עם חבריו לאחר שהשתחררו משירות צבאי ביחידת דובדבן. ביום רביעי, בסביבות השעה 23:00 שעון ישראל, רימון החליק ונפל לנהר הסמוך לעיירה לאס נובס, שנמצאת במחוז צ'יאפס בדרום מקסיקו. לאחר היעלמותו של ינאי, החלו לחפש אחריו כוחות מקומיים, בסיוע חבריו של הצעיר ומשלחת מישראל.

עם זאת, החיפושים הסתיימו הערב במפח נפש לאחר שגופתו של רימון נמצאה: "משפחת רימון מודיעה ביגון כבד מנשוא, כי ינאי אהובם נמצא ללא רוח חיים בשעות האחרונות במקסיקו. ינאי, בן 25 במותו, הוא השני בין ארבעת ילדיהם של נירית ודורי רימון, משדרות. ינאי, ילד של אור, גדל והתחנך בשדרות ואהב בכל ליבו את אנשי עירו. הוא ראה את הזולת בגובה העיניים ועשה למען הכלל ללא הרף".

החיפושים אחר ינאי רימון במקסיקו (צילום: באדיבות MAGNUS)
החיפושים אחר רימון ז"ל | צילום: באדיבות MAGNUS

"ינאי התגייס ליחידת העילית דובדבן לאחר שנת שירות בכפר הירוק והיה ללוחם ביחידה. חבריו לצוות היו לו לחברי נפש עד יום מותו. הוא יצא אל הטיול הגדול שעליו חלם לאחר שירות קבע ביחידה, והצטרף אל חברי ילדותו שטיילו באזור".

המשפחה ביקשה להודות לכל מי שסייע בחיפושים בשלושת הימים האחרונים, בין היחתר להקהילה היהודית במדינה ולחברת החילוץ."משפחת רימון אסירת תודה לחבריו של ינאי, חברים לחיים, חברי נפש, שמיד פתחו בחיפושים והבטיחו - לא חוזרים בלי ינאי. ליבנו יוצא אליהם ואל שורת החברים הארוכה שהצטרפה אליהם ולילות כימים לא פסקו מהניסיונות לאתר את ינאי, לא הרפו מהאמונה כי ימצא חי וישוב אליהם". במשפחה הודו גם לקהילה היהודית במקסיקו ולצוותי החיפוש "שתמכו בחיפושים לאורך כל הדרך".

במשרד החוץ פרסמו הודעה רשמית על מציאת גופתו של רימון: "ביום רביעי בצוהריים שעון מקסיקו התקבל דיווח כי המטייל נסחף במפל באזור העיירה לאס נובס, והוגדר כנעדר. עם קבלת הקריאה נשלחו לשטח כוחות איתור וחילוץ מקומיים. צוות איתור וחילוץ של MAGNUS הוטס מהארץ לתגבור החיפושים כולל צוות הפעלה אווירי. משרד החוץ ושגרירות ישראל במקסיקו משתתפים באבלה הכבד של המשפחה".  

 "חייכן, אופטימי ואוהב אנשים"

ניר מרקוביץ', אביו של חברו של רימון, זיו, סיפר: "אנחנו מתגעגעים לינאי - ילד חייכן, שמח, אופטימי ואוהב אנשים. בחור חסון וחכם. אף אחד מהם לא לוקח סיכונים מיותרים, הרבה מהם עשו דברים הרבה יותר מסוכנים במהלך השירות הצבאי. אנחנו לא מצליחים לעכל את הטרגדיה הזו".

"הם יצאו לטיול חבורה של חיילים, שהיו בשירות ארוך ומשמעותי", הוסיף מרקוביץ'. "הם נפגשו במקסיקו לחוויה אחרונה משותפת - ארבעה חברים משדרות ושלושה חברים שהצטרפו. "במסגרת הבילוי, הם החליטו לשכור מדריך ולצאת לטייל בשמורה. לא יודעים בדיוק איך, אבלינאי נפל לתוך החלק הכי סואן של הנחל שמרכז בתוכו כמות מים גדולה מאוד - ונסחף במורד. בשלב מסוים הם עוד ראו את הראש שלו, רצו מיד במורד הנהר כדי לפגוש אותו ולהציל אותו למטה. הם נכנסו לתוך סבך וראו שהם לא מצליחים לראות שום דבר. הם יצרו מיד קשר עם חברת הביטוח וכולם התגייסו, גם משרד החוץ נכנס לתמונה".