פרטים חדשים על התאונה הקטלנית בהוליווד: דקות לפני התקרית הקשה שבה נהרגה הצלמת הלינה האטצ'ינס על סט צילומי הסרט "ראסט" בניו מקסיקו לפני כמה ימים, הגיש עוזר הבמאי את האקדח לשחקן אלק בולדווין, לקראת צילום הסצנה. עוזר הבמאי, דייב הולס, הביא את האקדח הטעון לבולדווין ואמר לו שהוא בטוח לשימוש, זמן קצר לפני הירי הבלתי צפוי.

למרות דבריו של עוזר הבמאי הולס, שאמר לבולדווין שמדובר ב"אקדח קר", האקדח היה טעון עם תחמושת חיה, וכאשר בולדווין לחץ על ההדק במסגרת הצילומים, הוא ירה למוות בהאט'צינס ופצע את במאי הסרט ג'ואל סוזה, שעמד מאחוריה. לפני הסצנה האקדח נלקח מה"נשקייה" של התפאורה שעל סט הצילומים, שהייתה באחריותה של האנה גוטיירז. על פי הדיווחים, הולס לקח את האקדח מעגלה שבה הונחו כל הנשקים שיועדו לשמש את צילומי המערבון, בסנטה פה שבניו מקסיקו.

"עוזר הבמאי דייב הולס לקח את האקדח מהעגלה שהייתה מחוץ למבנה העץ שבו נערכו הצילומים", נמסר מגורמים המעורים בפרטי החקירה. "הוא הביא את האקדח לבולדווין, מבלי שהיה מודע לכך שהוא הכיל כדורים חיים".

אלק בולדווין (צילום: AP)
הטרגדיה על סט הצילומים של הסרט "Rust" | צילום: AP

עדיין לא ברור כמה יריות נורו מהאקדח על ידי בולדווין. מיד לאחר התקרית לקחה גוטיירז את האקדח, פרקה אותו והותירה אותו בשטח עבור השוטרים שהגיעו בתוך זמן קצר. לפי שעה, לא היה ניתן להשיג את תגובותיהם של הולס וגוטיירז לתאונה הטרגית.

בשלב זה, עדיין לא גובשו האשמות רציניות נגד אף אחד מהנוכחים על סט הצילומים, כך נמסר מהמשטרה המקומית. דובר המשטרה הבהיר שאין כל חשדות נגד השחקן היורה בולדווין, וכי הוא רשאי ללכת לאן שירצה: "הוא אדם חופשי לחלוטין".

בולדווין צייץ: "תוהה איך זה להרוג אדם בטעות"

לפני 4 שנים, בספטמבר 2017, צייץ השחקן אלק בולדווין ציוץ משונה, המתקשר באופן מטריד לתקרית הקשה שבה ירה למוות בהאטצ'ינס השבוע. בצירוף מקרים מוזר כתב אז האטצ'ינס: "אני תוהה איך זה מרגיש להרוג אדם אחר בטעות".

את הדברים כתב בולדווין בתגובה לסרטון שפורסם, שבו נראה השוטר אריק אספרזה יורה למוות בדיליאן טבארס, בן 27 שהיכה אותו. הציוץ של בולדווין צף השבוע מחדש לאחר התאונה הקשה.

"אולי עכשיו את ה יכול לענות על השאלה הזאת בעצמך", כתב לבולדווין אחד הגולשים. צילום המסך של הציוץ, שהופץ ברשתות החברתיות לאחר שהציוץ עצמו נמחק על ידי בולדווין - זכה לתפוצה רחבה במיוחד. "אני מקווה שעכשיו תלמיד להיות אדם טוב יותר לאנשים אחרים שעושים טעויות בחייהם", כתב לבולדווין גולש נוסף.

בעלה של האט'צינס: "אין מילים שיביעו את מה שאני מרגיש"

"אני לא חושב שיש לי מילים שיכולות להביע את מה שאני מרגיש לגבי הסיטואציה", אמר הלילה מת'יו האט'צינס, בעלה בן ה-38 של הצלמת הלינה האטצ'ינס. "אני לא מסוגל כרגע להגיב על העובדות או התהליך שאנו עוברים כעת, אבל אני מעריך מאוד שכולם מביעים סימפטיה רבה".

האטצ'ינס הוסיף ואמר: "אני חושב שנצטרך עוד קצת זמן לפני שנוכל להתייחס לחיים שלה בכבוד", הוסיף. האט'צינס בת ה-42 הותירה אחריה בעל ובן, ונחשבה לאחת הצלמות המבטיחות ביותר בהוליווד.