התאונה שהדהימה את הוליווד: שעות אחרי התאונה הקטלנית של השחקן ההוליוודי אלק בולדווין שירה והרג בשוגג את מנהלת הצילומים האלינה האצ'נס על סט הצילומים, מתברר כי האקדח שבו השתמש הכיל קליע בודד. בולדווין הגיב הערב (שישי) לראשונה לתאונה הקטלנית ליד העיר בוננזה קריק בניו-מקסיקו וכתב בחשבון הטוויטר: "ליבי שבור, אני משתף פעולה באופן מלא עם חקירת המשטרה כדי לטפל ולהבין איך הטרגדיה הזו התרחשה".

"אין מילים להביע את ההלם והעצב שלי בנוגע לתאונה הטראגית שגבתה את חייה של האלינה האצ'נס - אישה, אמא ועמיתתנו הנערצת מאוד", כתב בולדווין בטוויטר. "אני בקשר עם בעלה, ומציע את תמיכתי לו ולמשפחתו. הלב שלי נשבר עבור בעלה, בנם וכל מי שהכיר ואהב את הלינה".

אלק בולדווין (צילום: AP)
בולדווין בסט הצילומים | צילום: AP

בולדווין, מגדולי השחקנים של דורנו וכוכב הסרט "ראסט", צילם סצנה שבו הוא יורה באקדח דמה שאמור היה לייצר אבק ורעש. מן הירייה נהרגה מנהלת הצילום הלינה הצ'ינס והבמאי, ג'ואל סוזה, נפצע. בשלב זה נבדק אם מה שהתפוצץ היה קליע אמיתי שהוטען בטעות, כך נכתב במייל של אחד מארגוני עובדי ההפקה, ועדיין נבדקת גם האפשרות שתקלה באבק השרפה של הפעלול גרמה לחלק מן האקדח להתפוצץ ולרסיס לעוף בכיוון לא מבוקר.

משרד השריף המקומי הודיע שלא הוגשו כתבי אישום בפרשה, החקירה עדיין מתנהלת ועדויות נגבות מעדי ראייה. "החקירה נותרת פתוחה ופעילה", הדגישו במשרד השריף. "אנחנו מנסים לקבוע כרגע איך התרחש הירי ואיזה סוג של קליע היה בנשק". בולדווין נחקר ותושאל, ולאחר מכן שוחרר על ידי החוקרים. הוא התייצב מרצונו במשרד השריף ומסר הצהרה לחוקרים. מהמשטרה המקומית נמסר כי נסיבות התאונה נחקרות, אך השחקן לא יואשם בירי.

האלינה האצ'ינס (צילום: instagram)
האלינה האצ'נס, מנהלת הצילומים שנורתה למוות בשוגג | צילום: instagram

דובר מטעמו של בולדווין סירב להרחיב אך מסר כי "הייתה תקרית של פליטת כדור מאקדח דמה עם כדורי סרק". בעיתון "סנטה פה ניו מקסיקן" נכתב כי בולדווין היה "בדמעות ובסערת רגשות" בעת שדיבר בטלפון עם משרד השריף. הכוכב אף מחק פוסט שפרסם שעות לפני הירי, ובו הופיע בתלבושת של הדמות עם כתם דם עליה ו"קיטר" שהצילומים מתישים. הפקת הסרט הודיעה כי הצילומים "נעצרו למשך תקופה שעדיין לא נקבעה".

בולדווין, בן 63, הוא מפיק שותף בסרט וגם הכוכב הראשי שלו. באופן מצמרר, גם עלילת הסרט קשורה לאסון: בולדווין משחק את סבו של נער בן 13 שמורשע בהריגה בשוגג. בהוליווד נזכרו כי שחקן הקולנוע ברנדון לי, בנו של ברוס לי, מצא את מותו בדרך דומה - כאשר נורה על סט מאקדח שהיה אמור להכיל רק כדורי דמה.

האצ'ינס בת ה-42, צלמת בסרט, נבחרה רק לפני שנתיים לאחת הכוכבות העולות בתחומה. האצ'ינס, אוקראינית במקור שגדלה בבסיס צבאי סובייטי, תיארה את עצמה כ"חולמת ללא הפסקה, מכורה לאדרנלין".