חודש לאחר קריסת רב הקומות במיאמי, צוותי החילוץ וההצלה הודיעו היום (שבת) כי הם סיימו לחפש אחר נעדרים נוספים. מספר ההרוגים באסון עומד על 97 בני אדם. מדובר באחד מהאסונות הנדסיים החמורים ביותר בהיסטוריה של מדינת פלורידה.

רוב הריסות הבניין, שהצטברו לגובה של מספר קומות, פונו מהמקום לאתר אחסון שבו מומחים בוחנים אותן כדי לנסות למצוא רמזים לסיבות שהובילו לקריסה הפתאומית של המבנה. גם בזירה עצמה מומחים עדיין בוחנים את השטח, אך במקום לא נותרו גופות נוספות של נעדרים.

מחפשים קורבנות מתחת להריסות הבניין שקרס במיאמי (צילום: AP)
מחפשים קורבנות מתחת להריסות הבניין שקרס במיאמי | צילום: AP
מבצע החיפושים הנרחב ארך חודש בדיוק, אבל למרות המאמצים הכבירים בזירה - רק בשעות הראשונות שלאחר הקריסה יצאו מן ההריסות ניצולים או פצועים.‎ צוותי ההצלה התמודדו במהלך עבודתם עם חלקים לא יציבים בבניין שהתנדנדו מעליהם, שרפה שפרצה במקום מתחת להריסות, חום כבד ואף סופות רעמים. לאחר פינוי של יותר מ-14 אלף טון של הריסות בטון וסלעים, צוותי ההצלה הצהירו שהמשימה הושלמה.

צוותי החילוץ עבדו במקום במשמרות של 12 שעות והקימו מחנה סמוך לאתר האסון. עם סיום המבצע, הם נסעו בשיירה לתחנת כיבוי האש של מחוז מיאמי-דייד, שם הודה להם מפקד התחנה, אלן קומינסקי, בטקס רשמי. "מובן מאליו שמדובר באירוע קשה", אמר קומינסקי. "לא יכולתי להיות גאה יותר בגברים והנשים שמייצגים את כיבוי האש וההצלה במיאמי-דייד".

סיוע משלחת צה״ל במיאמי (צילום: דובר צה"ל)
המשלחת הישראלית מסייעת לכוחות ההצלה במקום | צילום: דובר צה"ל
בניין קרס במיאמי ארצות הברית (צילום: רויטרס)
בניין קרס במיאמי ארצות הברית | צילום: רויטרס

בין ההרוגים באסון היו גם מספר חברים מהקהילה היהודית המקומית. משלחת ישראלית מטעם פיקוד העורף הגיעה למקום כדי לסייע בתהליך הפינוי ואיתור הנעדרים בבניין. בראש המשלחת עמד מפקד יחידת החילוץ וההצלה הארצית, אל"מ (מיל') גולן כללה גם את נציג משרד החוץ, גיא גלעדי, לשעבר סגן הקונסול הכללי במיאמי, ו-10 אנשי מילואים מפיקוד העורף. המשלחת סייעה למאמצי ההצלה באמצעות מיפוי האתגרים באתר ההרס, סיוע לקהילה היהודית במיפוי הנפגעים והניצולים ותמיכה בכוחות החילוץ המקומיים.