ה"דיילי מירור" דיווח הבוקר (שלישי) כי בריטניה מתכננת לתקוף או ללכוד פעילי ארגון טרור פרו-אירני כתגובה על תקיפת הספינה בחופי עומאן בשבוע שעבר, שבה נהרגו איש ביטחון בריטי ואיש צוות רומני. על פי הדיווח, מפקדי הצבא הבריטי כבר התוו תוכנית פעולה ל"כוחות המיוחדים" נגד ארגון הטרור האירני שתקף את הספינה.

בדיווח נכתב כי ממשלת בריטניה וארה"ב תומכות בישראל המאשימה את אירן בתקיפה ומתכוננות לתגובה נגד המיליציה של טהרן שביצעה את המתקפה - ופועלת במזרח התיכון. על פי ה"דיילי מירור", המודיעין הישראלי מסר לבריטניה וארה"ב את המיקום שממנו ככל הנראה נשלח הרחפן ש"התאבד" ונחת על הספינה ביום חמישי האחרון. הרחפן נשא כוחות נפץ רבים ונשלט מרחוק על ידי מצלמה.

כוחות בריטיים מיוחדים ובהם יחידות קומנדו ימיות כבר נמצאים באזור המזרח התיכון ומתחמשים לקראת תגובה. גורמים המעורים בנושא הוסיפו כי במהלך סוף השבוע הגיעו לאזור כוחות בריטיים כדי לסייע לאלו שכבר נמצאים ומבצעים משימות אימונים. ההערכה היא כי הכוחות הבריטיים ימנו כמה עשרות חיילים ובהם גם מומחי אלקטרוניקה ומומחים בכלי טיס.

ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון (צילום: רויטרס_)
ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון | צילום: רויטרס_

אתמול הצהיר ראש ממשלת בריטניה ג'ונסון כי "אירן מוכרחה לשאת בתוצאות על התקיפה השערורייתית, מדובר בתקיפה בלתי מתקבלת על הדעת. אזרח בריטי מת, הכרחי לחלוטין שאירן וכל מדינה אחרת יכבדו את החופש לנווט מסביב לעולם - ובריטניה תמשיך להתעקש על כך". שר החוץ הבריטי דומיניק ראב הצטרף לדבריו וגינה את המתקפה.