"פרסמנו תמונה שגויה": לאחר שהרוחות סערו בעקבות השער שפרסם העיתון האמריקני "הניו יורק טיימס", שבו נראים הפנים של הילדים שנהרגו בסבב הלחימה האחרון ברצועת עזה, בעיתון מודים כי תמונה של אחת הילדות שהופיעה בשער הייתה מוטעית - והוחלפה.

השער המדובר של "הניו יורק טיימס" פורסם גם כשער של עיתון "הארץ" ביום חמישי האחרון תחת הכותרת: "67 ילדים נהרגו בעזה. זה מחיר המלחמה". בכתבה הובאו סיפוריהם של הילדים שאיבדו את חייהם במבצע "שומר החומות" דרך העיניים של קרוביהם, אלא שמאז פרסום השער נשמעו טענות שלפיהן אחת התמונות שייכת לילדה שלא נהרגה בסבב האחרון. 

עיתונאי "ניו יורק טיימס" כתב אמש בחשבון הטוויטר שלו על השגיאה שנעשתה בתמונתה של רהף אל-מסרי בת ה-10: "פרסמנו בטעות תמונה שגויה. הילדה בתצלום של רהף לא הייתה היא. החלפנו את התמונה באחרת שסופקה על ידי המשפחה. רהף נהרגה בלילה הראשון של המבצע, כפי שדיווחנו. התמונה הייתה שגויה".

 בעוד שבעיתון האמריקני תוקנה התמונה של אל-מסרי, ב"הארץ" עדיין מופיעה התמונה השגויה. מו"ל העיתון עמוס שוקן חטף ביקורת קשה בעקבות שער העיתון, לאחר שבחרו להשמיט את שני הילדים הישראלים שנהרגו במבצע האחרון והופיעו בשער המקורי של "הניו יורק טיימס" - והתייחסו רק לילדים העזתיים. אחרי הסערה הגיעה התנצלותו של שוקן בחשבון הטוויטר שלו: "הורדת 2 הילדים הישראלים שנהרגו במלחמה מן הכתבה של הניו יורק טיימס היא טעות קשה של עורך שנימק את זה שדיווחנו על המקרים שלהם בהרחבה ובזמן אמיתי", כך הוא כתב. "יחד עם זאת, הוא פגע בצורה שהניו יורק טיימס הציג את מה שקרה במלחמה לילדים, משני הצדדים. אני מתנצל בפני הקוראים, ונתקן בדיגיטל", הוסיף.

בהתאם למדיניות הישראלית, בצה"ל ובמערכת הביטחון פעלו במהלך המבצע האחרון, תוך ניסיון לצמצם למינימום את הפגיעה בחפים מפשע. 16 ישראלים נהרגו בלחימה ובהתפרעויות - ביניהם עידו אביגיל בן ה-5 משדרות, שנהרג מפגיעת חלק מרקטה שחדרה לממ"ד שבו שהה עם בני דודיו, אימו ואחותו. גם נגבו חייו של סמ"ר עומר טביב, בן 21 מאליקים, חייל נח"ל שהיה אמור להשתחרר בעוד כחודש משירותו הצבאי ונהרג מפגיעת נ"ט בג'יפ בו נסע באזור נתיב העשרה.

קורבנות המבצע
בין הקורבנות הישראלים במבצע "שומר החומות"