סמ"ר עומר טביב, בן 21 מאליקים, הוא לוחם חטיבת הנח"ל שנהרג היום (רביעי) מפגיעת טיל נגד טנקים סמוך לנתיב העשרה בעוטף עזה. הוא השאיר אחריו זוג הורים, טלי ואמיר, ואח אחד בכיתה ט'. הלוויתו תתקיים מחר בשעה 11:00 בבית העלמין באליקים. בנוסף לטביב, שאמור היה להשתחרר בעוד כחודש, באירוע נפצעו באורח קל וקשה קצין צה"ל ולוחם נוסף, אשר פונו תחת אש מרגמות לבתי החולים ברזילי וסורוקה.

התקרית הקשה התרחשה בסביבות השעה 11:00. לוחמים מגדוד 931 של הנח"ל לקחו חלק במשימה להגנת יישובים ואבטחה של קו הגדר ברצועה, ופעלו סמוך לנתיב העשרה. הכוח היה בנסיעה מהיישוב לכיוון היציאה האחורית שלו, לכיוון הגדר. טביב ז"ל עלה לנקודת תצפית באזור, ושם נפגע הג'יפ הממוגן שבו נסע מטיל נ"ט ששוגר מרצועת עזה. שני הפצועים האחרים שהו בסמוך לרכב.

בצבא מתנהל כעת תחקיר של התקרית בניסיון להבין את נסיבות האירוע, שקרה באזור שמוכר כמאוים טילים. מבדיקה ראשונית עולה כי למרות החשש, לא התרחשה חדירת מחבלים לשטח ישראל.

משפחתו של טביב ז"ל סיפרה שהיה נער מאוד חברותי, פתוח ובעל חוש הומור, שהצחיק את כולם ואהב מאוד כדורגל. הנוכחות שלו תמיד בלטה והוא תמיד הציע עזרה והתנדב בכל מה שאפשר. בנוסף, הם תיארו נער שנון, מלא בטוב וחבר אמיתי, שכולם מאוד אהבו וסמכו עליו. הוא היה איש שיחה - ידע מתי להיות רציני ומתי להצחיק. בצעירותו היה בתנועת הנוער בני עקיבא. למד בבית הספר היסודי "התקווה" ובבית הספר התיכון מגידו.

 

אלו שמות ההרוגים עד כה בסבב הלחימה:

עומר טביב, בן 21 מאליקים

עומר טביב ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה)
עומר טביב ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

סהומיה סנטוש, בת 32 מהודו

סהומיה סנטוש ההרוגה מפגיעת הרקטה באשקלון ‎
סהומיה סנטוש ההרוגה מפגיעת הרקטה באשקלון ‎

לאה יום טוב, בת 63 מראשון לציון

לאה יום טוב שנהרגה מטיל בראשל״צ אתמול‎ (צילום: באדיבות המשפחה, החדשות)
לאה יום טוב שנהרגה מטיל בראשל״צ אתמול‎ | צילום: באדיבות המשפחה, החדשות

נדין עווד, בת 16 מלוד

בת ה-16 שנהרגה הלילה מפגיעה ישירה סמוך ללוד‎
בת ה-16 שנהרגה הלילה מפגיעה ישירה סמוך ללוד‎

חליל עווד, בן 52 מלוד

הרוגה נוספת בשנות ה-80 לחייה, מאשקלון