אחרי שהאיחוד האירופי התיר כניסת ישראלים, אנגליה וגרמניה הכריזו היום (שישי) על מדינת ישראל כמדינה ירוקה. המשמעות: ישראלים מחוסנים ולא-מחוסנים יהיו חופשיים להיכנס לגרמניה ובריטניה גם ללא סיבה הומניטרית או מקצועית. שר התחבורה הבריטי הציג מודל רמזור חדש לנסיעות חו״ל. על פי אותו מודל, 12 מדינות ייחשבו ירוקות. 

הישראלים שייכנסו לגרמניה ובריטניה יידרשו בבדיקה שלילית לפני ההמראה ובדיקה שלילית נוספת ביום השני להגעה. לצד זה, תבוטל חובת הבידוד. לפי שעה, גם מתחסנים וגם לא-מתחסנים יורשו להיכנס בהצגת הבדיקות השליליות, ובגרמניה מתכוונים בקרוב לאשר כניסת מתחסנים רק בהצגת תעודת חיסון. 

לונדון ריקה (צילום: Alberto_Pezzali)
לונדון ריקה בקורונה | צילום: Alberto_Pezzali

המתווה האמור ייכנס לתוקף בגרמניה החל ממחר, ובבריטניה החל ב-17.5. מלבד ישראל, ייכנסו לרשימת המדינות הירוקות בבריטניה המדינות הבאות: פורטוגל, אוסטרליה, ניו זילנד, סינגפור, איסלנד, איי פארו, גיברלטר, איי פוקלנד וברוניי.

סגר כללי (צילום: JOHN MACDOUGALL, AFP)
סגר כללי בגרמניה | צילום: JOHN MACDOUGALL, AFP

אתמול הודיע גם האיחוד האירופי כי ישראל היא חלק מרשימת המדינות הירוקות. המשמעות היא שאזרחי ישראל יוכלו להיכנס למדינות אירופה. עד כה נאסרו ביקורים של אזרחי מדינות זרות באיחוד האירופי שלא לצורך חיוני, וכעת הישראלים יוכלו לעשות זאת גם בבריטניה וגם במדינות האיחוד האירופי. ישראל היא המדינה היחידה שהתווספה לרשימה של האיחוד האירופי מאז חודש ינואר.