התקשורת ההודית פרסמה היום (שלישי) סרטון שבו נראים לכאורה שני החשודים שהטמינו את המטען בשגרירות ישראל בהודו ב-29 בינואר. לא היו נפגעים כתוצאה מהפיצוץ, שלפי החקירה של המשטרה ההודית אירן היא האחראית לו.

בתיעוד נראים שני החשודים צועדים ברחוב סמוך למבנה השגרירות שבניו דלהי, וככל הנראה הם נמצאים בדרכם להניח את המטען. השניים עוטים מסכות על פניהם ולובשים מעילים שחורים. אחד החשודים נראה צולע מעט בעוד חברו מחזיק תיק גדול על כתפו.

המשטרה ההודית אישרה כי מדובר בשני החשודים, ומקורות אף ציינו כי שני החשודים נסעו מזירת האירוע בריקשה אוטומטית. בסרטון שפורסם נראים השניים יורדים מהריקשה והמעילים שלבשו כבר לא עליהם. לפי אותם מקורות ששוחחו עם התקשורת ההודית, נראה כי החשודים ניסו בכל כוחם לכסות על עקבותיהם.

בששת החודשים שחלפו מאז הפיצוץ, מבצעות הרשויות בהודו צעדי חקירה רבים כדי לאתר את החשודים, והמשטרה ההודית מציעה פרס נכבד עבור כל מידע על אודות החשודים או מידע שיכול להוביל לאיתורם. המקרה נחקר על ידי סוכנויות הביטחון ההודיות בשיתוף פעולה עם חוקרים מומחים מהמוסד.

החשודים בהנחת מטען חבלה בהודו
החשודים לאחר הנחת המטען

לפי ממצאי החקירה עד כה, הפעולה בוצעה באמצעות יחידה שיעית מקומית ונעשתה במטרה לנקום את מותו של קאסם סולימאני, מפקד כוחות קודס, ומותו של מוחסן פחריזאדה, מדען הגרעין שחוסל בנובמבר האחרון. חוליית המחבלים הותירה בזירת האירוע סימנים המעידים על מעורבותה של המדינה האסלאמית (דאעש), אך חוקרי הטרור בהודו בטוחים כי הפיצוץ בוצע כחלק מהלחימה הא-סימטרית שמפעילים במשמרות המהפכה כנגד ישראל.

סוכנויות ביטחון הפנים ההודיות גילו בזירת האירוע מכתב שיועד לשגריר ישראל בהודו, רון מלכה, שבו כונה כטרוריסט וכ"שטן ממדינת טרור". במכתב נשבעו לנקום את מותם של מפקד כוח קודס קאסם סולימאני ואבו מהדי אל מהנדס, סגן מפקד מיליציית חשד אלשעבי העירקית, שחוסלו על ידי כוחות צבא אמריקניים בינואר אשתקד, וכן את מותו של מוחסן פחריזאדה, מדען הגרעין האירני שחוסל בנובמבר האחרון.