חברת הבת של מיקרוסופט, גיטהאב, חוללה סערה לאחר שפיטרה עובד יהודי שהתבטא בנוגע למהומות בקפיטול בתחילת החודש. עמיתיו לעבודה לא שתקו על המהלך עד שהבכירים בחברה חזרו בהם, התנצלו וביקשו ממנו לשוב למשרתו. מנהל משאבי האנוש הנבוך התפטר בעקבות האירועים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי הדיווח שפורסם באתר הטכנולוגיה TechCrunch, העובד כתב לחבריו לעבודה ביום ההתפרעויות בוושינגטון: "שמרו על עצמכם חברים, הנאצים מסתובבים". בזמן כתיבת המילים בערוץ התקשורת הפנימי של החברה, הוא ככל הנראה לא העלה בדעתו שהן יעלו לו במשרתו.

אריקה ברשיה, בכירה בגיטהאב, אמרה אמש (ראשון) כי החברה התנצלה בפני העובד וביקשה ממנו לחזור לעבוד בחברה, שנמצאת בסן פרנסיסקו. "לאחר בדיקה, מצאנו טעויות משמעותיות בהליך הפיטורים של העובד, שבעקבותיהן גם התפטר ראש תחום משאבי האנוש. לנוכח הממצאים, ביטלנו מיד את ההחלטה להעזיב את העובד ואנו נמצאים בתקשורת עימו".

בעקבות האירוע החברה העסיקה חוקר חיצוני שיבדוק את ההתנהלות שמשכה גם את תשומת ליבם של ראשי החברה לאחר שעמיתיו של העובד שפוטר - התלוננו על הפיטורים. הבלוג שדיווח על המקרה לא פרסם את שמו של ראש משאבי אנוש שבחר לסיים את תפקידיו או את שמו של העובד.

בגיטהאב מבהירים: "העובדים שלנו חופשיים להביע ביקורת"

בהודעה מטעם החברה נמסר: "היה מזעזע לראות בשבוע שעבר אספסוף אלים, כולל נאצים וכאלו שמאמינים בעליונות הגזע הלבן תוקפים את גבעת הקפיטול בארה"ב. מחריד שהאידיאולוגיות השנואות האלו הצליחו להגיע למושב הקדוש של הרפובליקה הדמוקרטית שלנו בשנת 2021, זה מחליא".

עוד ביקשו להבהיר בגיטאהב כי הם לא מונעים מהעובדים את חופש הביטוי: "העובדים שלנו חופשיים להביע ביקורת בנוגע לנאצים, אנטישמיות, עליונות הגזע הלבן, או כל צורה אחרת של אפליה בשיח הפנימי במערכת".

הנשיא טראמפ שיבח בתחילה את תומכיו המסתערים, אך בהמשך גינה את האלימות. במהלך מבצע ההשתלטות של כוחות המשטרה על בניין הקפיטול, בוצע ירי חי - ממנו נפצעה באורח אנוש אישה שמתה מפצעיה לאחר מכן. המשטרה עדכנה כי בסך הכול נהרגו חמישה בני אדם במהלך המהומות, ושני מטעני חבלה אותרו במטות המרכזיים של המפלגה הדמוקרטית והרפובליקנית. טראמפ קרא תיגר על ניצחונו של ביידן וטען שגורמים עוינים לארה"ב ביצעו הונאות בספירת הקולות מבלי שסיפק ראיות לטענות.