מורה לכושר גופני ממיאנמר שצילמה את עצמה עורכת אימון אירובי על רקע בניין הפרלמנט, לא הבחינה שלמעשה היא מתעדת את ההפיכה הצבאית שהתרחשה במדינה אתמול. בעוד היא מבצעת תרגילים ורוקדת מול המצלמה, ברקע מבחינים בשיירת ג'יפים צבאיים שנכנסת למתחם – צעד שהוביל לתפיסת השלטון על ידי הצבא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הסרטון של הצעירה, שהצליח ללכוד את הרגעים יוצאי הדופן הללו, זכה מאז לשיתופים רבים ברשתות החברתיות ברחבי העולם. בינתיים, אישה בשם צ'ינג חנין, מורה לכושר גופני, טוענת כי היא הרקדנית שבסרטון ופרסמה פוסט בפייסבוק בו הסבירה איך קרה שהיא הייתה במקום בדיוק בזמן כדי לתעד את הרגעים הדרמטיים.

חנין טוענת היא נוהגת לצלם את עצמה מתעמלת על רקע בניין הפרלמנט בצורה קבועה כבר במשך 11 חודשים. לדבריה, מדובר בסרטון אמיתי והוא נעשה בתום לב מוחלט, ללא ידיעה לאירוע החריג שמתרחש מאחורי גבה.

כחלק מההפיכה במדינה, הצבא עצר את מנהיגת המדינה וזוכת פרס נובל לשלום אונג סן סו צ'י, את הנשיא וין מיין ובכירים נוספים במפלגת השלטון. המעצרים הגיעו לאחר ימים של מתח לקראת פתיחת מושב הפרלמנט, בשל טענות הצבא לזיופים בבחירות והחשש מהפיכה בעקבות זאת. שידורי הטלוויזיה המקומית והרשתות הסלולריות בעיר הגדולה נותקו, חיילים פוזרו ברחובות והצבא הכריז על מצב חירום והעברת השליטה לגנרל העליון.