סוף לתעלומה: אחרי הדיווח בסוריה ולמרות הצנזורה שהוטלה על הפרשה, ישראל אישרה היום (רביעי) באופן רשמי כי אזרחית ישראלית חצתה את הגבול לסוריה - ובימים אלה מתנהלים מגעים במעורבות רוסית להשבתה לישראל. על פי דיווחים זרים, מדובר בצעירה חרדית בת 25 שחזרה בשאלה, תושבת מודיעין עלית. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בישראל לא מסרו פרטים נוספים, אך הטלוויזיה הממלכתית של סוריה, דיווחה כי הישראלית חצתה בטעות את הגבול באזור קוניטרה לפני כשבועיים, והמגעים בין המדינות נסובים על שחרורה בתמורה לשני אזרחים סוריים שמוחזקים בישראל. לפי הדיווח הזה, רוסיה היא המתווכת בין המדינות, ובמסגרת העסקה, צפויה ישראל לשחרר שני אסירים סורים.‎

לפי הדיווח בסוריה, האסירים שישראל אמורה לשחרר בתמורה להשבת הישראלית שמוחזקת בסוריה, הם נהאל אלמקת וד'יאב קהמוז שהורשע בסיוע לחיזבאללה. ראש המל"ל, מאיר בן שבת, המריא למוסקבה במסגרת העסקה האפשרית - ושב משם הערב, בינתיים ללא תוצאות. 

אסירה סורית שאמורה להשתחרר בעסקה
אסירה סורית שאמורה להשתחרר בעסקה

בריאיון לתוכנית "וילנסקי את ברדוגו" בגלי צה"ל, התייחס ראש הממשלה נתניהו לפרשה ואמר: "אנחנו פועלים להצלת חיים. אני משתמש בקשרים האישיים שלי עם פוטין כדי לפתור את הבעיה, ואנחנו בעיצומם של מגעים רגישים". נתניהו סירב להתייחס לדיווחים בתקשורת הזרה, אך הדגיש: "אנחנו פועלים באופן דיסקרטי ואחראי ואני מאמין שנפתור את זה".

דיאב קהמוז
דיאב קהמוז‎ שלפי הדיווח אמור להשתחרר בעסקת חילופי האסירים עם סוריה

אמש, התכנסה הממשלה באופן חריג לפגישה מיידית ולא צפויה, כדי לדון בנושא הומניטרי. נוסף על כך, הוטל איפול על תוכן הישיבה. אותה ישיבה נערכה לאחר שישראל פנתה בימים האחרונים לרוסיה כדי שתסייע לה מול סוריה בפרשה הומניטרית הקשורה בסוריה. שר הביטחון גנץ הוא זה שביקש להטיל צנזורה על הישיבה מחשש להדלפות.

ראש הממשלה שוחח בימים האחרונים בנושא עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, וגם שר הביטחון גנץ שוחח עם מקבילו במשרד ההגנה הרוסי. נוסף על כך, בכירים במשרד החוץ שוחחו עם בכירים במוסקבה על הסוגיה, מכיוון שלרוסים יש השפעה על מה שקורה בסוריה, ולא מן הנמנע שזו הסיבה לשיחות עם הרוסים גם הפעם.