השרים דנו בסוגיה הומניטרית - תחת צנזורה: שרי הממשלה קיבלו הערב (שלישי) זימון מלשכת ראש הממשלה נתניהו לישיבת ממשלה דחופה שהחלה בשעה 18:00 והסתיימה כעבור שעה. הזימון לישיבה הפתיע את השרים שלא הבינו בתחילה במה מדובר, כיוון שנושא הישיבה לא נמסר להם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כעבור זמן קצר, התברר שהישיבה, שתואמה מראש בין נתניהו לגנץ, עסקה בנושא ביטחוני-מדיני. הישיבה נערכה לאחר שישראל פנתה בימים האחרונים לרוסיה כדי שתסייע מול סוריה בפרשה הומניטרית הקשורה בסוריה. באופן חריג, הוטלה צנזורה על התוכן בו דנים השרים בישיבה. שר הביטחון גנץ הוא זה שביקש להטיל צנזורה על הישיבה מחשש להדלפות.  

נתניהו ופוטין. ארכיון (צילום: אלכסיי גרומוב Alexey gromov‏, חדשות)
שוחחו בנושא בימים האחרונים. נתניהו ופוטין | צילום: אלכסיי גרומוב Alexey gromov‏, חדשות

ראש הממשלה שוחח הימים האחרונים בנושא עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, וגם שר הביטחון גנץ שוחח עם מקבילו במשרד ההגנה הרוסי. בנוסף, בכירים במשרד החוץ שוחחו עם בכירים במוסקבה על הסוגיה, זאת עקב כך שלרוסים יש השפעה על מה שקורה בסוריה, ולא מן הנמנע שזו הסיבה לשיחות עם הרוסים גם הפעם. 

הישיבה נערכה לאחר שלפני עשרה ימים, דווח בתקשורת הסורית על כך שאנשי הצבא הרוסי החלו לבצע חפירות בבית הקברות במחנה הפליטים "ירמוך" שבדרום דמשק. על פי הדיווחים, מדובר היה בניסיונות למצוא גופה של חייל ישראלי מימי מלחמת לבנון הראשונה - זאת לאחר שגופתו של החלל זכריה באומל ז"ל, שנפל בקרב בסולטן יעקוב באותה המלחמה, הוחזרה לישראל לפני קרוב לשנתיים.