יו"ר בית הנבחרים האמריקני וחברת המפלגה הדמוקרטית ננסי פלוסי ציטטה היום (רביעי) את מילות השיר "אין לי ארץ אחרת" של אהוד מנור באולם הקונגרס. "לא אשתוק ואשיר באוזניה עד שתפקח את עיניה", אמרה פלוסי כשהיא מצטטת מהשיר, ובכך ביטאה את תחושותיה ברקע ההתרחשויות האחרונות בארה"ב, ובהן גם המהומות בגבעת הקפיטול בשבוע שעבר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אשתמש במילים של המשורר הישראלי הגדול אהוד מנור", אמרה פלוסי בסוף דבריה בקונגרס. "לא אשתוק, כי ארצי שינתה את פניה... אזכיר לה ואשיר כאן באוזניה עד שתפקח את עיניה", אמרה כשהיא מצטטת את השיר, וחזרה שוב על השורה: "לא אשתוק, כי ארצי שינתה את פניה".

אחרי שסיימה לצטט, פלוסי פנתה לחברי המפלגה הרפובליקנית להרגיע את הרוחות, כשהיא משתמשת בביטויים מהשיר. "אני קוראת לרפובליקנים לפתוח את עיניהם שהנשיא יהיה אחראי למעשיו", אמרה. "הביטחון של המדינה שלנו והעתיד של הדמוקרטיה מונחים על הכף".

הלילה דווח ב-N12 כי סגן הנשיא מייק פנס דחה באופן רשמי את הבקשה להדיח את הנשיא דונלד טראמפ מתפקידו באמצעות התיקון ה-25 לחוקה. במכתב הדחייה ששלח פנס לפלוסי, הוא כתב: "לא מאמין שפעולה מהסוג הזה תשרת את האינטרסים של המדינה והיא לא עומדת בקנה אחד עם החוקה".

אתמול טראמפ התייחס לראשונה לעימותים שהתרחשו בגבעת הקפיטול ואף הגיב לאישומי ההסתה הקשים שמיוחסים לו. בין היתר אמר: "ההאשמות נגדי מגוחכות לחלוטין. ציד המכשפות הגדול בהיסטוריה של הפוליטיקה".