ממשלת ישראל אומנם החליטה על סגירת נתב"ג באיחור, אבל גם לאחר שההחלטה התקבלה - לא כולם רואים עין בעין את האופן שבו היא יוצאת אל הפועל. לאחרונה נרשמה תקרית דיפלומטית בין אנשי נשיא ארה"ב ביידן לישראל, שמקורה בנושא טיסות החילוץ לישראל שמתחילות היום. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כתבות נוספות ב-N12:

האמריקנים פנו למשרדי החוץ והתחבורה בישראל בטענה שהאחרונה מפרה את הסכם התעופה בין שתי המדינות, שאמור להעניק שוויון הזדמנויות לחברות התעופה האמריקניות. ישראל, שמאפשרת רק לאל על הישראלית להשיב את הישראלים ארצה, לא נותנת ליונייטד ולדלתא לבצע טיסות גם כן ולא מאפשרת להם להפעיל קווים בימים אלה.

אומנם על פי הסכם התעופה בין המדינות מתאפשר להפעיל רק את אל על במצב חירום, אבל לפי האמריקנים לא מדובר כעת במצב חירום כמו מלחמה. 

מטוס בואינג של אל-על (צילום: אל על)
מטוס של אל על. קיבלה עדיפות על פני אחרות | צילום: אל על

במשרד התחבורה מבינים שגם הבריטים עומדים לפנות באותו הנושא, ושם מדברים על כך שיש זעם גדול שישראל סוגרת את השמיים באופן לא שוויוני ונותנת עדיפות לחברה המסחרית אל על. 

טיסות החילוץ מתחילות היום, ונכון לעכשיו ההגבלה על כניסת טיסות זרות לנתב"ג צפויה להימשך עד סוף החודש. החשש הוא שהמהלך, שנועד למנוע כניסת מוטציות לישראל, יחריף את היחסים עם מדינות נוספות.