החיסון של פייזר בדרך לאישור: היום (שלישי) התפרסמו מסמכים שהגישה החברה לקראת אישור בארצות הברית. לפי בכירים ב-FDA (מנהל התרופות האמריקני), נתוני החיסון מעידים על יעילות גם לאחר קבלת המנה הראשונה וגם עבור מחלימים. בתוך כך פורסם היום לראשונה בצ'אט הכתבים של N12 כי משלוח ראשון של חיסונים צפוי להגיע לישראל כבר מחר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מטוס של חברת DHL צפוי לנחות מחר בשעות הצוהריים עם מנות חיסון של פייזר. היום צפוי להתקיים סיור מקדים בנתב"ג. גורמים במערך הרגולציה בשדה מוסרים כי הנחיתה צפויה להיות במעמד ראש הממשלה נתניהו.

הצוות ב-FDA הביע תמיכה בחיסון ואמר כי המידע שהעבירה פייזר תואם להנחיות שמאפשרות אישור מהיר – והדברים מעוררים תקווה לאישור מהיר לחיסון לבני 16 ומעלה.  מתוך המידע המפורט שפייזר הגישה ל-FDA עולה כי 6 משתתפים בניסוי מתו - שניים שקיבלו את החיסון וארבעה מקבוצת הפלצבו (תרופת דמה). אחד המשתתפים שמת סבל ממחלת רקע - טרשת עורקים - ומעודף משקל, והוא מת שלושה ימים לאחר קבלת מנת החיסון הראשונה. 

קאי גאלאווי בת ה-84 מקבלת את מנת החיסון הראשונה בביה"ח בלונדון  (צילום: רויטרס)
קאי גאלאווי בת ה-84 מקבלת את מנת החיסון הראשונה בבית חולים בלונדון | צילום: רויטרס
ג'ורג' דיר בן ה-90 מקבל את החיסון של פייזר בביה"ח של אונ' קרוידון (צילום: רויטרס)
ג'ורג' דיר בן ה-90 מקבל את החיסון של פייזר בביה"ח של אונ' קרוידון | צילום: רויטרס

מהנתונים עולה כי בתוך שבוע לאחר קבלת המנה הראשונה, שיעור התחלואה אצל המתחסנים מתיישר, בעוד שיעור התחלואה בקרב מקבלי הפלצבו ממשיך לעלות. על פי המסמכים שהגיעו לידי סוכנות רויטרס, החיסון יכול לעזור גם לאנשים שכבר חלו בקורונה בעבר - מכיוון שהם עדיין יכולים להידבק. היעילות לאחר קבלת המנה הראשונה ולפני קבלת המנה השנייה הייתה 52% בשלב השלישי של המחקר.

המידע שהעבירה החברה מתבסס על 38 אלף משתתפים ומעיד על כך שהחיסון מגן מפני מחלה חמורה. יעילות החיסון הייתה כ-94% בשלב השלישי בקרב בני 55 ומעלה, ולפי פייזר לא התגלו "דאגות בטיחותיות ספציפיות" שיכולות למנוע אישור. עם זאת, אין מספיק מידע על היעילות של החיסון כלפי בני 16 ומטה, נשים הרות ואנשים עם פגמים במערכת החיסונית.